Енергоблоки всіх підконтрольних Україні АЕС знову підключені до мережі – «Енергоатом»

Компанія «Енергоатом» повідомила, що всі 9 енергоблоків трьох діючих підконтрольних Україні АЕС (Південноукраїнська, Рівненська та Хмельницька) підключені до енергосистеми країни. Про це говориться в повідомленні компанії.

«Сьогодні, 13 грудня 2022 року, о 01:09 підключили до електромережі останній енергоблок-«тисячник» «Енергоатома» (потужністю 1000 МВт), триває набір потужності. Непростий ремонт з усунення пошкоджень, отриманих внаслідок обстрілів енергосистеми України 23 листопада 2022 року, завершено», – заявили в НАЕК «Енергоатом».

У компанії не уточнюють, який саме енергоблок було підключено.

Окрім того, уточнюється, що всі шість енергоблоків окупованої Запорізької АЕС зупинені та що ця станція споживає 100 МВт потужності з енергосистемі України для забезпечення власних потреб.

Нагадаємо, 23 листопада ворог завдав по Україні чергового масованого ракетного обстрілу. Внаслідок цього, зокрема, Рівненська, Південноукраїнська та Хмельницька АЕС відключалися від енергосистеми України через спрацювання аварійного захисту. В режим повного блекауту перейшла й ЗАЕС (підконтрольна країні-окупанту). Повне відключення всіх АЕС від енергосистеми сталося вперше в історії України. Згодом енергоблоки АЕС поступово знову вмикали до енергетичної системи.

Джерело mind

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше