Ericsson: кількість 5G-абонентів у світі досягне 1 млрд до кінця 2022 року
Компанія Ericsson представила новий прогноз темпів розгортання бездротових мереж п’ятого покоління. За даними аналітиків, до кінця цього року кількість абонентів, які використовують 5G, перевищить у всьому світі 1 мільярд людей. У компанії відзначили, що на ринку стільникового зв’язку настав важливий момент – 4G і LTE-мережі досягнуть свого піка в цьому році, після чого поступляться місцем більш досконалій технології, яку будуть використовувати роботи, безпілотні автомобілі та просунуті гаджети.
Як повідомляє Reuters, слабка світова економіка та невизначеність, спричинена вторгненням росії в Україну, змусила Ericsson переглянути прогноз й знизити оцінку щодо охоплення абонентів мережами 5G приблизно на 100 млн осіб. Тим не менш, 5G-мережі продовжують нарощувати кількість своїх користувачів. 4G-мережі досягли аудиторії в 1 млрд абонентів через 10 років після першого запуску, тоді як 5G досягне того ж результату на два роки раніше. Головні двигуни прогресу в цій галузі — компанії з США та Китаю, а також населення цих країн, яке активно переходить на смартфони з підтримкою нового стандарту зв’язку.
«Китай додав до охоплення 5G-мережами близько 270 млн користувачів у 2021 році в порівнянні з Північною Америкою, яка додала 65 млн людей», – заявив автор прогнозу Ericsson Пітер Йонссон. Він також повідомив, що важливу роль у швидкості поширення відіграла демократизація та технологічний прогрес — падіння вартості смартфонів з підтримкою 5G до $120 і велика кількість відповідних веж дозволяють операторам підключати все більше людей щомісяця.
В цілому в Ericsson вважають, що до 2026 року кількість користувачів 5G досягне 60% світового населення або близько 3,5 млрд людей. У компанії стверджують, що після кількох років великих випробувань, включаючи численні перевірки концепції та технічне тестування, технологія готова до повномасштабного розгортання, хоча і стикається з деякими проблемами в різних регіонах. Як правило, у ролі головної перешкоди для 5G-мереж виступають державні регулятори, які повільно сертифікують нові частотні діапазони.
Крім високої якості обслуговування споживачів, 5G-мережі обіцяють безліч нових сценаріїв застосування бездротового зв’язку. За заявами провідних ІТ-гігантів, враховуючи Qualcomm, Nokia та багатьох інших, бездротові мережі нового покоління прискорять впровадження роботів у роботу підприємств, розробку повністю безпілотних автомобілів і поширення гаджетів, що працюють у доповненій реальності. Крім того, глава Qualcomm вважає, що завдяки 5G потужні смартфони стануть непотрібними: все, що буде потрібно користувачам, це якісний дисплей, велика батарея і стільниковий модуль, оскільки обчислення будуть оброблятися в хмарі.