Facebook показала нейробраслети для роботи з доповненою реальністю
Facebook розкрила частину своїх планів зі створення нового інтерфейсу доповненої реальності, заснованого на технології стартапу CTRL-Labs, купленого Марком Цукербергом у 2019 році. Браслети, які нам показали на відео, використовують електроміографію для перетворення нейронних сигналів в дії. Також пристрої мають зворотний зв’язок, що робить їх більш універсальними, ніж звичайні гаджети, які відстежують жести.
Лабораторія Facebook Reality, яка займається розробкою прототипу, опублікувала у своєму блозі деякі подробиці про новий гаджет компанії — AR-браслети. Їх сама базова функція — відстеження жестів, які FB називає «кліками». Щось подібне вміє Microsoft HoloLens, але там задіяні візуальні датчики, а не сигнали нервів, пише Verge.
Однак теоретично пристрій здатний на набагато більше. Наприклад, відстежувати імпульси, які мозок посилає в пальці при друку, щоб можна було набирати текст без фізичних клавіш. І, на відміну від звичайної клавіатури, браслети поступово адаптуються до стилю друку користувача і вчаться виправляти типові помилки.
І це ще не все: кінець кінцем, власник зможе набирати текст взагалі без жестів, просто думаючи про те, як він це робить. Тільки для цього, мабуть, браслет доведеться надіти на голову)).
Ще один важливий плюс — на відміну від нинішніх контролерів Oculus Touch VR, ці браслети можна носити постійно. До того ж розробники постаралися поліпшити зворотний зв’язок та створили для цього кілька прототипів. Один з них забезпечений вісьмома пневматичними кнопками навколо зап’ястя. Інший використовує вібрацію і «новий механізм стиснення зап’ясть». Разом з AR-окулярами вони можуть створювати дійсно імерсивний досвід.
Хоча в цій технології є щось від читання думок, вона контрастує з тим, що пропонує Ілон Маск і його Neuralink — нейроінтерфейс через імпланти в мозок. Нещодавно Марк Цукерберг висловив сумніви в тому, що користувачі в найближчому майбутньому захочуть «свердлити череп, щоб використовувати віртуальну або доповнену реальність».