Фінляндія запропонувала НАТО розмістити свою базу на кордоні з росією
У Фінляндії запропонували НАТО розмістити свою базу біля кордону з Росією, а саме на території Південної Карелії. Цю ініціативу обговорюють вже давно, пише фінське видання Yle.
У разі потреби місто Лаппеенранта буде готове запропонувати свій аеропорт як базу НАТО – «Він, безумовно, доступний, якщо того захочуть сили оборони», пише видання.
Місто Лаппеенранта не обговорювало з силами оборони, які інвестиції принесе можливе членство в НАТО, але в принципі місто сприймає їх позитивно.
Місто Лаппеенранта прагне отримати якомога більше користі від вступу Фінляндії до НАТО. Особи, які приймають політичні рішення, і державні службовці Лаппеенранти натякнули на надію, що після членства в Лаппеенранті навіть може бути створена база НАТО.
Мер Лаппеенранти Кіммо Ярва каже, що ідея народилася тоді, коли пожвавилася дискусія про вступ до НАТО, а також тому, що Південна Карелія розташована на кордоні між Європою та Росією.
Не було ніяких оборонних політичних дискусій з цього питання, а також не обговорювалося з силами оборони. Однак місто Лаппеенранта сподівається, що сили оборони зроблять інвестиції в Південну Карелію з членством в НАТО.
– Я думав, наприклад, про аеропорт. Це, звичайно, доступно, якщо сили оборони цього бажають. А яке розміщення сухопутної школи й сил оборони – чи будуть тут якісь зміни, я не можу сказати, оскільки я неспеціаліст, – міркує Ярва.
За словами Кіммо Ярви, прогрес членства в НАТО дав надію всій Південній Карелії. Наприклад, це створює відчуття безпеки та довіри у компаній.
– Наприклад, компанії вважають, що це стабільне середовище. Зрештою, так було завжди, але це приносить відчуття безпеки та може допомогти зробити інвестиції в цей район, каже Ярва.
Він вірить, що війна в Україні колись закінчиться і прості люди знову переїдуть за східний кордон.
– Членство в НАТО не заважає пересуватися звичайним людям, коли спочатку все налагодиться інакше, сподівається Ярва.
Вступ Фінляндії до НАТО: що відомо
- До повномасштабного нападу Росії на Україну, Швеція та Фінляндія були позаблоковими державами та зберігали нейтральний статус. Однак після вторгнення обидві країни вирішили приєднатися до Альянсу.
- Вступ до НАТО блокувала Туреччина. Все через підтримку скандинавськими державами курдських організацій, які Анкара вважає терористичними. Однак під час саміту НАТО в Мадриді Швеція, Фінляндія та Туреччина підписали компромісну угоду.
- Згодом Швецію та Фінляндію офіційно запросили стати членами НАТО. Протокол про вступ підпишуть вже 5 липня.