Французька компанія Carmat створила штучне серце
Французька компанія Carmat розробила штучне серце – пристрій для заміни всього серця у тих людей, які знаходяться в очікуванні донорського, повідомляє CNN.
Хвороба серця – найпоширеніша причина смерті у світі, приблизно кожна п’ята людина в розвинених країнах страждає від серцевої недостатності все життя.
Штучне серце за формою схоже на людське, воно важить 4 кг. Живиться від двох акумуляторних блоків, які необхідно заряджати кожні чотири години від електромережі.
Датчики визначають кров’яний тиск, і у відповідь алгоритм контролює кровотік в режимі реального часу. “Він працює, як людське серце, тому, якщо пацієнт ходить, кровотік збільшується, а якщо пацієнт знаходиться в стані спокою, кровотік стабільний і низький”, – розповів генеральний директор Carmat Стефан Піат.
Деталі, що контактують з кров’ю пацієнта, зроблені з матеріалу, сумісного з людським тілом, щоб знизити ризик побічних реакцій. Після хірургічної імплантації пристрій не вимагає обслуговування.
Зараз проводять випробування штучного серця, в них беруть участь 19 пацієнтів.
У грудні 2020 року компанія отримала дозвіл на продаж його в Європейському Союзі. У лютому 2021 року отримали дозвіл на проведення техніко-економічного обґрунтування для отримання схвалення Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.
Carmat сподівається почати продажі свого штучного серця в Німеччині до кінця червня. До кінця 2021 року планується виготовити 20 пристроїв, які будуть продані лікарням за ціною понад 160 тис. Євро кожне ($ 190 тис.)