Google і Seagate розробили ШІ, який здатний передбачати поломку жорстких дисків
Компанії Google і Seagate анонсували створення моделі машинного навчання, здатної передбачити вихід з ладу накопичувачів пам’яті задовго до того, як вони перестануть працювати. Розв’язання цього питання виявилося не таким простим навіть для Google, яка має багаторічний досвід розробки ШІ й поводження з HDD в дата-центрах.
Ще у 2016 році компанія Blackblaze повідомляла про моніторинг п’яти SMART-атрибутів, що дозволяють передбачити поломку жорсткого диска. Експерти виявили, що значення атрибутів SMART 5, 187, 188, 197 і 198 добре корелюють з виходом накопичувачів з ладу. З’ясувалося, що у 76,7% зламалися HDD спостерігалися ті чи інші помилки, пов’язані з зазначеними проблемами і тільки 4,2% дисків з відповідними збоями зберегли повну працездатність. Проте компанії так і не вдалося довести точну залежність між цими показниками.
Таблиця вище демонструє, наскільки помилка одного з атрибутів SMART підвищує ймовірність некоректного значення одного з інших атрибутів. Тільки два з них демонструють пряму залежність. У 2016 році збої HDD насилу піддавалися аналізу.
Тепер Google і Seagate збирають якусь невизначену кількість SMART-інформації й відомостей від центрів зберігання та обробки даних, що використовують безліч дисків, а також логи HDD (OVD і FARM) і дані про виробництво накопичувачів, включаючи номери моделей і партій. Іншими словами, Google збирає набагато більше інформації, ніж Blackblaze кілька років тому.
За даними Google, використовувалися дві системи передбачення збоїв, при цьому модель «класифікатор таблиць» AutoML забезпечила 98-відсоткову точність передбачення. Хоча модель викликає деякі питання у фахівців, в Google заявляють, що нова ШІ-модель допомагає ідентифікувати найбільш поширені причини поломок жорстких дисків, «дозволяючи польовим групам робити проактивні дії для зниження числа відмов при здійсненні операцій до того, як вони відбулися».
«Ми вже плануємо поширити дію системи на всі диски Seagate – і не можемо дочекатися того, щоб подивитися, які переваги це дасть нашим OEM-партнерам і нашим користувачам!» – укладає Google.