Google може більше: 8 крутих функцій, які ви не використовуєте

Google, беззаперечно, залишається найбільш популярною пошуковою системою в мережі, хай би що про це думали Yahoo чи Bing. За статистикою, кожен користувач мережі гуглить в середньому три-чотири рази на день, а загалом сервіс обробляє 8,5 млрд запитів за цей же час.

Тут можна знайти майже будь-яку інформацію: від допомоги з вибором фільму на вечір до інструкції зі збирання ядерного реактора підручними засобами. Водночас пошуковик “запакований” великою кількістю маловідомих, проте корисних функцій. Ось деякі з них.

Таймер

За запитом timer сервіс першим пунктом в списку люб’язно запропонує цілком функціональний хронометр. Той підтримує зворотний відлік і секундомір. Перший за замовчуванням налаштований на відрізок у 5 хв, однак його можна відредагувати. Після завершення часу він подасть звуковий сигнал. У разі потреби його можна розширити на весь екран, що дуже зручно під час використання таймера для ігор чи подібних активностей.

Відстеження посилок

Якщо ви хочете максимально швидко і в один клік дізнатися про статус доставлення вашої посилки, а під рукою немає застосунку відповідного сервісу, можна скористатися рішенням від Google. Достатньо вписати в рядок слово track та назву потрібного поштового сервісу латинкою. Система працює як з глобальними сервісами на кшталт FedEx, так і з вітчизняною Новою поштою.

Ще один спосіб відстежити свою посилку – просто ввести її номер безпосередньо в рядок пошуку. Якщо йдеться про велику логістичну компанію, Google автоматично підтягне дані з її сайту.

Пошук на конкретному сайті

Якщо ввести в рядок пошуку “site:”, потім URL-адресу певного сайту – наприклад Sundries.ua – і зрештою потрібний запит, то всі результати на сторінці пошуку будуть лише з цього сайту. Це вкрай зручна функція, якщо вам потрібна специфічна інформація з конкретного сайту – наприклад, певна статистика. Чи ви просто загубили цікаву собі сторінку конкретного медіаресурсу, а його власна система пошуку недосконала.

Калькулятор

Як жартують, найбільше користувача соромить не історія пошуку як така, а історія запитів до калькулятора. Якщо потрібно щось терміново порахувати, введіть потрібний приклад у рядок пошуку. Отримаєте не лише відповідь, але й досить функціональний калькулятор, який серед іншого здатний вирішувати навіть тригонометричні задачі.

Метроном, кубик, монетка та інші інструменти

Потрібний для багатьох музикантів метроном буде доступним безпосередньо на сторінці пошуку. А якщо натиснути кнопку “розгорнути”, можна відкрити доступ до інших дрібних, проте потрібних інструментів. Наприклад, симулятор кидка кубика, що має від чотирьох до двадцяти граней (їх точну кількість можна налаштувати). Сюди ж відноситься спінер, симулятор кидка монетки, віртуальний інструмент для настроювання мікрофона та інструмент підбору кольорів, який надасть і універсальний його код.

Випадковий факт

Для тих, хто бажає боротися з нудьгою шляхом поліпшення ерудиції, Google теж передбачила цікавий інструмент. Під час введення fun fact користувач отримає випадкову цікаву інформацію з різних галузей знань на кшталт кількості проданих альбомів групи Kiss чи даних про місто, що одночасно знаходиться у двох частинах світу. На жаль, ця функція не працює українською мовою.

Звуки тварин

Корисна функція для тих, хто грає чи займається з дітьми. Просто вбиваєте в пошук animal sounds — і сервіс турботливо підтягне широкий спектр представників фауни з барвистими ілюстраціями прямо в сторінці пошуку.

Pac-Man

Найімовірніше, аудиторії так сподобався тематичний дудл, присвячений грі Pac-Man, що Google зберегла його на постійній основі. Під час пошуку інформації про культову гру пошуковик насамперед запропонує вам зіграти в неї.

Джерело liga

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше