Google планує видалити мільярди даних користувачів Chrome

Google уклала мирову угоду, погодившись видалити або знеособити мільярди записів даних про перегляд вебсторінок, зібраних, коли користувачі перебували у «режимі інкогніто».

Американська технологічна компанія намагається врегулювати позов, поданий 2020 року власниками облікових записів Google, які звинуватили техногіганта у незаконному відстеженні їхньої поведінки за допомогою функції приватного перегляду в браузері Chrome. Позивачі та Google досягли мирової угоди, але її має схвалити федеральний суд Каліфорнії.

Пропонована угода також вимагає від Google повного розкриття інформації про те, як вона збирає інформацію в режимі інкогніто, і встановити обмеження на збір даних у майбутньому. Будь-які дані, які не можуть бути видалені повністю, мають бути знеособлені.

Компанія також погодилася на низку інших змін, які зачіпають приватність користувачів. Наприклад, Google на п’ять років дозволить у режимі інкогніто блокувати за замовчуванням сторонні файли cookie, щоби браузер не міг відстежувати користувачів на зовнішніх сайтах, поки вони перебувають у приватному режимі. Наразі невідомо, чи торкнуться ці зміни лише користувачів зі США, чи в програми буде внесено загальні зміни.

Мирова угода забезпечує «реальну підзвітність і прозорість найбільшого у світі збирача даних і знаменує собою важливий крок на шляху до поліпшення і захисту права на конфіденційність в Інтернеті», зазначають позивачі в заяві про врегулювання. У Google зі свого боку зазначили, що компанія «рада врегулювати цей позов, який, завжди вважала, необґрунтованим».

«Ми раді видалити старі технічні дані, які ніколи не були пов’язані з конкретною людиною і ніколи не використовувалися для будь-якої форми персоналізації», — заявила Хосе Кастаньєда, представниця Google.

Джерело noworries.news

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше