Google прокладе перший підводний оптоволоконний кабель, який з’єднає Африку з Австралією

Після масштабних збоїв інтернету по всій Африці, пов’язаних із несправністю підводних кабелів, таке рішення Google доводить свою актуальність.

Новий кабель під назвою «Umoja» починається в Кенії та проходить через різні країни, завершуючи свою наземну подорож у Південній Африці, де розташований перший африканський центр обробки даних Google, що запрацював в Йоганнесбурзі з початку цього року, пише TechCrunch.

Наземна частина маршруту фактично вже завершена, над чим Google працював із компанією Liquid Intelligent Technologies. Наразі триває робота над прокладанням кабелю через Індійський океан до Перта, Австралія, але поки що немає підтверджених термінів її завершення.

Світовими морями, океанами та водними шляхами прокладено сотні кабелів, а великі технологічні компанії, такі як Amazon, Google, Meta та Microsoft, претендують на дедалі більшу частку в інфраструктурі. Причина проста: що більше кабелів і дата-центрів, то кращу якість послуг вони можуть надавати своїм клієнтам, чи то потоки YouTube з меншою затримкою, чи швидша передача даних для підприємств, побудованих на хмарних обчисленнях.

Наразі найближчий підводний кабельний маршрут до запланованого Google маршруту для Umoja — це Oman Australia Cable (OAC) компанії SUB.CO, який відкрився у 2022 році й з’єднує Оман із Пертом. Сама компанія Google також уже інвестувала в різні кабельні проєкти, зосереджені навколо Африки, у тому числі в Equiano, який з’єднує Португалію з Нігерією й Південною Африкою.

Хоча Google не вказав конкретних часових рамок для завершення Umoja, представник компанії сказав TechCrunch, що типове будівництво підводного кабелю від планування до введення в експлуатацію займає близько трьох років. Таким чином, можна очікувати, що цей кабель буде готовий приблизно до 2026 року.

Нагадаємо, що ЄС має намір прокласти підводний інтернет-кабель через Чорне море, щоб покращити зв’язок із Грузією та зменшити залежність від комунікаційної інфраструктури, яка проходить через росію.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше