Google розробляє AR-гарнітуру, яка складе конкуренцію продуктам Meta та Apple

Ринок пристроїв віртуальної та доповненої реальності приваблює дедалі більше компаній. Поборотися з Meta Oculus, HTC Vive та іншими планує не лише Apple, яка працює над революційною AR/VR гарнітурою. Компанія Google недавно стала нарощувати активність у роботі над гарнітурою доповненої реальності під кодовою назвою Project Iris. Пошуковий гігант хоче випустити пристрій у 2024 році.

Як і майбутні пристрої Meta та Apple, гарнітура Google використовує направлені назовні камери для захоплення картинки реального світу, яка потім змішується з комп’ютерною графікою, щоб створити більш вражаючий досвід роботи зі змішаною реальністю, ніж існуючі пристрої. Ранній прототип гарнітури Google нагадує лижні окуляри та не вимагає підключення до будь-яких інших пристроїв для роботи.

За чутками, гарнітура Google все ще знаходиться на ранній стадії розробки й не має чітко визначеної стратегії виходу на ринок. Як апаратна платформа використовується фірмовий чіпсет Tensor, який також виступає основою для флагманських смартфонів Pixel 6. Поточна версія гарнітури працює під керуванням Android, хоча, за наявними даними, Google розробляє спеціальну ОС для пристроїв змішаної реальності. Project Iris не матиме дуже високої продуктивності, тому Google планує використовувати свої ЦОД для віддаленого рендерингу частини графіки. Повідомляється, що над гарнітурою працює команда Pixel, але незрозуміло, чи гарнітура в кінцевому підсумку буде випущена під цією маркою.

Project Iris означає повернення Google в категорію обладнання, в якій компанія має довгу історію. Свого часу, у 2012 році, багато галасу наробив дебют Google Glass, але пристрій випередив час і не отримав комерційного успіху. Google зосередилася на програмних продуктах, таких як Lens та елементи доповненої реальності у «Картах».

Project Iris – це секрет, що ретельно охороняється всередині Google. Робота над товаром ведеться в будівлі, в яку можна потрапити лише за перепусткою і лише підписавши угоду про нерозголошення. Команда, що працює над пристроєм, складається з приблизно 300 осіб, і Google планує найняти ще кілька сотень. Виконавчим директором Project Iris є Клей Бавор (Clay Bavor), який підпорядковується безпосередньо гендиректору Google Сундар Піча (Sundar Pichai). Він також очолюється розробку Project Starline – кабіни для відеочату з надвисокою роздільною здатністю, яка була продемонстрована минулого року. Бавор багато років керує проектами Google у сфері доповненої та віртуальної реальності крім Starline та Iris, під його початком зараз працює інкубатор продуктів Google під назвою Area 120.

Люди, які випробували Starline, називають пристрій технічним дивом. Він неймовірно реалістично відтворює співрозмовника в 3D. Повідомляється, що Google має намір випустити Starline разом з Iris у 2024 році. Наразі Google працює над пілотною програмою тестування Starline компаніями зі списку Fortune 500.

Джерело theverge

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше