Генетика кольору очей набагато складніша, ніж вважалося раніше, свідчить дослідження
Згідно з новим дослідженням, опублікованим сьогодні, генетика кольору очей людини набагато складніша, ніж вважалося раніше.
Міжнародна група дослідників під керівництвом Королівського коледжу Лондона та Медичного центру Університету Еразма в Роттердамі виявила 50 нових генів кольору очей у найбільшому на сьогодні генетичному дослідженні цього типу. Дослідження, опубліковане в Science Advances, включало генетичний аналіз майже 195 000 людей по всій Європі та Азії.
Ці висновки допоможуть покращити розуміння очних захворювань, таких як пігментна глаукома та очний альбінізм, де рівень пігменту очей відіграє певну роль.
Крім того, команда виявила, що колір очей в азіатів з різними відтінками коричневого генетично схожий на колір очей у європейців, починаючи від темно-карого і закінчуючи світло-блакитним.
Це дослідження ґрунтується на попередніх дослідженнях, в яких вчені виявили десяток генів, пов’язаних із кольором очей, вважаючи, що їх буде набагато більше. Раніше вчені вважали, що зміна кольору очей контролюється лише одним-двома генами, причому карі очі домінують над блакитними очима.
Співавтор доктор Пірро Гісі, з Лондонського королівського коледжу, сказав: “Висновки захоплюючі, тому що вони підводять нас на крок ближче до розуміння генів, які спричиняють одну з найбільш вражаючих рис людських облич, яка містифікувала покоління протягом нашого життя. Це покращить наше розуміння багатьох захворювань, які, як ми знаємо, пов’язані з певним рівнем пігментації “.
Співавтор доктор Манфред Кайзер, (медичний центр Університету Еразма, Роттердам) відмітив: “Це дослідження забезпечує генетичні знання, необхідні для поліпшення передбачення кольору очей з ДНК, як це вже застосовувалося в антропологічних та криміналістичних дослідженнях, але з обмеженою точністю для не-коричневих та не-блакитних кольорів очей”.