Глава МЗС Латвії закликав дозволити Україні завдавати ударів по військових об’єктах у росії
За його словами, Україна могла б наносити удари по аеродромах і ракетних об’єктах, звідки здійснюються пуски
Україна повинна мати можливість обстрілювати російські військові об’єкти у відповідь на атаки москви на українські електростанції.
Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич, пише Bloomberg.
«Ми повинні дозволити українцям використовувати зброю для ураження ракетних об’єктів чи аеродромів, з яких запускаються ці снаряди», – заявив він у розмові з Bloomberg на полях зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Бухаресті.
Союзники «не повинні боятися» ескалації, додав він. Поки що союзні країни не відправляють в Україну озброєння, яке може завдати удару по росії.
Хоча США не вводили обмежень на використання зброї, що постачається в Україну, вони відмовляються відправляти техніку з дальністю дії, достатньої для удару по території росії. Вашингтон не відправив ракетну систему ATACMS через її здатність вражати цілі у росії, а також відмовляється постачати Україні винищувачі.
Використання зброї великої дальності викликає занепокоєння, що конфлікт може загостритися або розширитися на країни НАТО.
Це занепокоєння поділяє республіканець Майкл МакКол, який очолить Комітет у закордонних справах Палати представників після того, як Республіканська партія отримає контроль над палатою в січні. В одному з інтерв’ю він сказав, що такі напади зруйнують суспільну підтримку України.
Удари по території росії «викличуть масову відповідь з боку росії, і це справді призведе до ескалації ситуації», – сказав МакКол Bloomberg News.
«Ви повинні зважити величезну негативну реакцію та світову громадську думку. Українці зробили феноменальну роботу, будучи на правильному боці цього питання, коли громадська думка була на їх користь. Можливо, це (удари по росії. – Mind) було б занадто», – сказав він.
Росія з 10 жовтня регулярно завдає масових ракетних ударів по українських об’єктах інфраструктури, насамперед по електростанціях. Київ заявив, що після «сімох хвиль ракетних ударів» росії в країні не залишилося непошкоджених гідро- та теплоелектростанцій.
Найбільші наслідки для української енергетичної інфраструктури мала атака 23 листопада, коли в усіх регіонах країни відключили світло. Тоді ж було зупинено блоки трьох атомних станцій, які виробляють половину всієї електроенергії в Україні. За тиждень після атаки, 30 листопада, дефіцит потужності в енергосистемі становив 27%. У регіонах України продовжують застосовуватися аварійні відключення.
Нагадаємо, кілька днів тому президент Зеленський зустрівся з міністрами МЗС Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії та Швеції – сторони обговорили надання Україні більше ППО.