Голосовий помічник Amazon порадив 10-річній дитині виконати потенційно летальний челендж
Голосовий помічник Alexa від компанії Amazon піддав дитину ризику ураження електричним струмом – він порадив вставити адаптер зарядки для телефону в розетку таким чином, щоб половина вилки залишилася зовні та доторкнутися монеткою до відкритих контактів. Про інцидент, який стався 27 грудня, сайту Bleeping Computer розповів один із батьків, надавши скріншоти історії активності пристрою, які підтверджують обурливу поведінку асистента.
Домашній помічник Echo запропонував «ризиковану» ідею для челенджу (випробування) на підставі повідомлень у мережі про челенджі, які набирають популярність у TikTok — у відповідь на запит дочки Крістін Лівдахл «Придумай мені якесь випробування» (“Tell me a challenge to do”). Це підтверджує знімок з екрана, опублікований її матір’ю.
У коментарі ВВС представник Amazon підтвердив таку поведінку Alexa, додавши, що після отримання скарги «компанія майже відразу виправила помилку». В окремому твіті Крістін Лівдахл підтвердила, що Amazon внесла виправлення.
Оглядач The Verge наступного дня 28 грудня в окремому тесті спробував відтворити результат, але нічого не вийшло.
Amazon — не єдина компанія, яка зазнає труднощів із перевіркою контенту з інтернету. Як згадує The Verge, нещодавно схожа неприємна історія відбулася з Google – у жовтні алгоритми пошуковика, які відповідають на запити прямо в пошуковій видачі витримками з конкретних статей, спотворили корисні рекомендації про першу допомогу при епілептичному нападі й порадили робити те, чого робити ні в жодному разі не можна при таких нападах.
Останніми роками в мережі TikTok набувають популярності багато челенджів для підлітків. Основна суть яких, виконати якусь дію і викласти в мережу, або ж, транслювати відео під час виконання челенджу в онлайні. Часто, такі челенджі несуть реальну загрозу життю, про що підлітки не здогадуються. Так, Суспільне повідомляло про декілька таких челенджів, які призвели до смертей та каліцтв серед українських підлітків. Тому, великі технологічні компанії постійно вдосконалюють свої розумні гаджети та алгоритми на протидію смертельним челеджам.