ГУР МОУ показало всі деталі неймовірної операції в Чорному морі, під час якої під носом у рашистів спиляли РЛС (фото відео)
У ГУР МОУ оприлюднили детальне відео, як звільняли "вишки Бойка" і розповіли про трофеї, які вдалося захопили у результаті унікальної операції
Спецпризначенцям Головного управління розвідки МОУ у результаті унікальної операції вдалося повернути під контроль України так звані “вишки Бойка” у Чорному морі, які були окуповані рф з 2015 року і з лютого 2022 активно використовувалися у військових цілях. Про це розповіли у пресслужбі ГУР МОУ.
Як відзначається, спецпризначенці ГУР МОУ вдалося відновити контроль над буровими платформами “Петро Годованець” та “Україна” та самопідіймальними буровими установками “Таврида” та “Сиваш”.
Крім того, у ГУР МОУ також повідомляють і про низку трофеїв, які отримали у результаті цієї операції. Це некеровані авіаційні ракети (у ГУР МОУ нагадують, що рф використовувала “вишки Бойка” зокрема і як вертолітні майданчики, зберігаючи там озброєння та паливо), а також радіолокаційну станцію “Нева”, яка призначена для виявлення та супроводження надводних цілей.
У ГУР МОУ нагадують, що саме під час цієї операції зі звільнення “вишок Бойка” українські спецпризначенці відбили атаку російського Су-30 — епізод зафільмував таємничий “стелс”-дрон.
Тоді російському літаку не вдалося уразити катери спецпризначенців, водночас бійці ГУР випустили по Су-30 ракету з ПЗРК — літак противника отримав пошкодження і був вимушений повернутися на аеродром.
Під час маневрування катерів ГУР МОУ один зі спецпризначенців опинився за бортом, водночас катери були змушені відступити. Зрештою бійця з позивним “Конан” знайшли за допомогою БПЛА і врятували — загалом він провів у відкритому морі понад 14 годин.
“Ця операція була в таємниці весь час, тому що якби ворог зрозумів, що ми настільки зухвало до нього підходимо, він би якось протидіяв нам так чи інакше”, — розповідає один зі спецпризначенців ГУР МОУ.
У ГУР МОУ цілком справедливо називають цю операцію унікальною — але водночас вона також була й настільки ж небезпечною, бо на шляху до цілі спецпризначенцям довелося подолати значні відстані, знаходячись як на долоні перед ворожою авіацією.
Попередню розвідку окупованих рашистами “вишок Бойка” проводили з безпілотного літального апарату: “Облетіли все дроном, обдивилися територію, подивилися на схематику взагалі самих платформ, який підхід, який захід, який метраж сходів, по яких ми будемо рухатися, ймовірні напрямки, де можуть бути міни тощо”, — розповідає спецпризначенець.
Тобто — українському безпілотнику доволі тривалий час вдалося перебувати у повітрі, попри те, що рф теоретично могла його збити, і завдяки цьому ГУР МОУ змогли якнайкраще спланувати свої подальші дії.
Як розповідає спецпризначенець, найскладніше було пришвартуватися і потрапити на платформу через те, що море штормило — але зрештою їм вдалося це зробити та приступити до подальшого обстеження платформи.
Поки спецпризначенці ГУР МОУ виконували свої завдання на платформі, повз них пролетів російський винищувач Су-30 буквально у 500 метрах, а через три-чотири хвилини було завдано бомбового удару по острову Зміїний.
Під час цього етапу операції спецпризначенці спиляли з однієї з вишок радіолокаційний комплекс “Нева” і повернулися назад — на бурову установку бійці ГУР МОУ повернулися через декілька днів, щоб забрати ті ворожі трофеї, які знайшли під час попереднього візиту.
“Для України операція з повернення бурових платформ у Чорному морі мала стратегічне значення — як наслідок сьогодні Росія втратила можливість використовувати так звані “вишки Бойка” у військових цілях. Позбавлена розвідувального обладнання на цих вишках, росія позбавляється можливості і повноцінно контролювати акваторію Чорного моря”, — підсумовують у ГУР МОУ.