Hyundai побудує перший у світі аеропорт для eVTOL і вантажних дронів
Попри те, що провідні розробники eVTOL-апаратів планують комерціалізувати сервіси аеротаксі тільки до 2025 року, частина компаній не сумнівається в успіху нового транспорту і вже приступає до розгортання відповідної інфраструктури. Як повідомляє New Atlas, південнокорейський автовиробник Hyundai домовився з урядом Великобританії про будівництво першого аеропорту для eVTOL-апаратів. Об’єкт буде розташований в місті Ковентрі й, згідно із заявою Hyundai, стане тестовим майданчиком для майбутніх проєктів на новому ринку аеротаксі.
«Ми надамо інноваційну наземну інфраструктуру, як послугу для авіамобільного майбутнього. Надзвичайно компактний та багатофункціональний операційний центр для пілотованих і безпілотних транспортних засобів забезпечить управління літаками, зарядку/дозаправлення, навантаження вантажів і пасажирів і інші функції», – заявили представники Hyundai.
Проєкт з робочою назвою «Air-One» був розроблений спільними зусиллями інженерів з Hyundai та компанії Urban Air Port. Нова платформа побудована на базі модульної архітектури й передбачає високий рівень мобільності самого аеропорту – конусоподібна конструкція Air-One дозволяє швидко розібрати установку, перенести її в інше місце і зібрати ще раз. Зарядні станції різного типу, місця очікування і зона відпочинку для пасажирів, будуть розташовуватися під посадковим конусом. Будівництво першого майданчика в Ковентрі буде завершено до кінця цього року.
Сам злітний майданчик буде діаметром в 40 метрів (що трохи більше стандартних вертодромів) і передбачає посадку різних видів eVTOL-апаратів. Hyundai не стане обмежувати аеропорт тільки своїми моделями – Air-One підійде і для сторонніх OEM-виробників. Urban Air Port вже виділила чотири категорії транспорту, які будуть користуватися послугами Air-One. Основа аеропорту – це служби аеротаксі для приватних перельотів, а додаткові варіанти припускають роботу автономних вантажних дронів, запуск рятувальних операцій і послуги для військового сектора.
За словами розробників, ключова мета Air-One – усунути обмеження на стійку повітряну мобільність і створити екосистему без викидів CO2 для аеротаксі й інших видів повітряного транспорту. Urban Air Port також розробила аналоги для установки посадкових портів на море і на дахах хмарочосів. У найближчому майбутньому партнери планують встановити понад 200 таких об’єктів по всьому світу і поступово прискорювати розгортання відповідно до світового попиту на eVTOL-апарати.