Hyundai припинить продаж ДВС-автомобілів в Європі з 2035 року і стане вуглецево нейтральною до 2045 року
В рамках виставки IAA Mobility 2021 компанія Hyundai Motor представила стратегію досягнення вуглецевої нейтральності до 2045 року. Комплекс заходів з досягнення цієї мети заснований на трьох ключових принципах: розширення модельного ряду екологічно чистого транспорту, розробці платформ нового покоління й інвестуванні в технології та рішення у сфері «зеленої» електроенергетики.
Так, Hyundai Motor зобов’язується в найближчі роки послідовно збільшувати частку автомобілів з нульовим рівнем викидів (ZEV) в структурі продажів. Згідно з планами Hyundai, до 2030 року 30% від усіх проданих у світі автомобілів марки припадатиме на моделі типу ZEV, а до 2040 року, за розрахунками компанії, акумуляторні електромобілі (BEV) і електромобілі на водневих паливних елементах (FCEV) становитимуть 80% В загальному обсязі продажів.
Якщо говорити про конкретні регіони, то починаючи з 2035 року Hyundai Motor планує продавати в Європі виключно автомобілі з нульовим рівнем викидів. А до 2040 року Hyundai відмовиться від продажу автомобілів, що працюють на викопному паливі, на всіх основних ринках, підтримавши тим самим перехід на «зелений» транспорт.
У серпні 2020 року Hyundai Motor представила новий суббренд акумуляторних електромобілів IONIQ, трохи пізніше компанія розсекретила глобальну електричну модульну платформу E-GMP для акумуляторних електромобілів (BEV). Представлений в лютому 2021 року кросовер IONIQ 5 став першим акумуляторним електромобілем Hyundai, побудованим на платформі E-GMP. Наступним на ринок вийде електромобіль IONIQ 6, заснований на концепті Prophecy.
У компанії також нагадали, що вже понад 20 років інвестують в розробку технологій водневих паливних елементів. У 2013 році компанія Hyundai представила ix35 – перший у світі серійний водневий електромобіль, за яким у 2018 році вийшов NEXO – перший водневий кросовер. У 2020 році клієнти компанії Hyundai у Швейцарії отримали XCIENT Fuel Cell – першу в світі серійну важку електричну вантажівку, що працює на водневих паливних елементах. Нещодавно в Мюнхені компанія Hyundai провела презентацію водневого автобуса Elec City Fuel Cell, який зараз проходить випробування на європейських дорогах.
Також в компанії активно інвестують в розробки транспортних платформ нового покоління. До них відноситься цілий ряд таких інноваційних транспортних засобів, як кошти міської повітряної мобільності UAM (Hyundai S-A1) і безпілотні автомобілі (роботаксі Hyundai Ioniq 5).
Стратегія Hyundai Motor з досягнення вуглецевої нейтральності не обмежується простим переходом на автомобілі з нульовим рівнем викидів. Вона націлена на забезпечення екологічно чистої й «зеленої» електроенергії всіх учасників. Під цим мається на увазі не тільки використання на виробничих майданчиках компанії електроенергії, отриманої з поновлюваних джерел, а й довгострокові інвестиції в такі технології майбутнього як виробництво «зеленого» водню, підключення електромобілів до загальної мережі з можливістю повернення електроенергії (V2G) і принцип повторного використання акумуляторів в Системі зберігання електроенергії (SLBESS).
Очікується, що значно знизити рівень викидів вуглецю допоможе так званий «зелений» водень, одержаний за допомогою електролізу води від джерел енергії з низьким рівнем викидів вуглецю. В рамках розвитку партнерства в сфері виробництва «зеленого» водню компанія Hyundai Motor надала підтримку глобальним стартапам, таким як H2Pro. Крім того, Hyundai планує побудувати відповідну інфраструктуру в країнах з сильною державною підтримкою і розвиненою альтернативною енергетикою.