Hyundai за 5 років запустить літаючі таксі в 65 містах світу
Британська компанія Urban-Air Port, яка спеціалізується на створенні інфраструктури для аеротаксі й вантажних дронів, і південнокорейська Hyundai Motor, яка розробляє апарати з вертикальним зльотом та посадкою для аеротаксі, оголосили про спільний проєкт з будівництва 200 центрів міської аеромобільності в 65 містах світу протягом 5 років, повідомляє Bloomberg. Перший центр буде відкритий у Великобританії вже з початком наступного року.
Компанії анонсували появу баз літаючих таксі у Великобританії, США, Франції, Німеччини, Скандинавії, Австралії, Південної Кореї та країнах Південно-Східної Азії. Перший об’єкт на початку 2022 року компанії відкриють в Ковентрі, що у Великобританії. Інфраструктуру центру будуть використовувати вантажні дрони Маllоу Aeronautics та SkyScanner. Потім відкриється ще кілька центрів на території Англії (імовірно в Лондоні, в торговому районі Вест-Енду або в фінансовому центрі Сіті) і в Лос-Анджелесі.
Urban-Air Port позиціонує себе як єдина у світі компанія, яка спеціалізується на будівництві розподілених центрів управління аеротаксі та вантажними дронами. В цьому році компанія витратила на будівництво наземної інфраструктури $150 млн. Це дуже скромні інвестиції на тлі витрат інших підприємств, які також інвестують в міські аеротаксі, – такі стартапи, як Joby Aviation та Lilium GmbH, вклали у свої програми eVTOL вже більше $5 млрд.
«Сектор аеромобільності стрімко зростає. Майбутнє – за електричними летючими машинами та дронами. Як скоро настане це майбутнє залежить, зокрема, від готовності інфраструктури», – прокоментував плани компанії Ріки Садху, засновник і виконавчий голова Urban-Air Port.
У найближчі п’ять років Urban-Air Port планує створити мережу з більш ніж 200 об’єктів аеромобільності по всьому світу. Хаби будуть модульними й призначені для використання як в густонаселених міських районах, так і в більш віддалених місцях, де зарядка буде здійснюватися з використанням водневих паливних елементів.
На базі Ковентрі, яка буде називатися Air-One, курсуватимуть дрони Malloy Aeronautics та SkyFarer, щоб продемонструвати життєздатність не тільки міських авіаперельотів, а й перевезення вантажів, в тому числі таких специфічних, як донорські органи.