Ядерне дежавю: рф знову використала одні й ті ж сили для навчань “Гром” як і рік тому
Навіть підводний човен залучили той самий – спущений на воду у 1987 році К-114 “Тула”
Без додаткових особливих анонсів та нагнітання, які передували торішнім ядерним навчанням “Гром” у рф з практичним пуском міжконтинентальних балістичних ракет, у кремлі повідомили про їх проведення вчора, 25 жовтня.
Офіційно повідомляється, що по полігону “Кура” на Камчатці з космодрому Плесецьк був здійснений пуск комплексу “Ярс”, з акваторії Баренцевого моря з атомного підводного ракетного крейсера стратегічного призначення К-114 “Тула” ракети Р-29РМУ2 “Синева”, а також бомбардувальники Ту-95МС, які здійснили пуски крилатих ракет.
Водночас цей наряд сил один в один повиорює той, який був залучений до навчань 26 жовтня 2022 року. Тоді також було залучено один “Ярс”, бомбардувальники Ту-95МС та, що найбільш цікаво – той самий підводний човен “Тула”.
К-114 “Тула” вступила в стрій ще у 1987 році, належить до проєкту 667БДРМ “Дельфин”, несе 16 ракет Р-29РМУ2, які є модернізацією ракети Р-29, яка була прийнята на озброєння 1974 році.
Як і у попередній рік у навчаннях не було використано, ані новіші підводні човни проєкту “Борей”, з ракетами Р-30 “Булава”, ані стратегічні бомбардувальники Ту-160, ані “Сармат” відносно статусу якого у рф самі заплутались.
Також доволі дивна відсутність інформаційного нагнітання відносно проведення навчань, бо рік тому вони взагалі проходили двічі. Спочатку у лютому, на передодні повномасштабного вторгнення, при цьому позапланово, з присутністю білоруського диктатора Лукашенко та значно більшою кількістю пусків – два “Ярса”, один ОТРК “Искандер-М”, двох Ту-95МС, один МиГ-31К, двох підводних човнів “Варшав’янки” та 667БДРМ “Карелия”, а також двох кораблів, включно з пуском “Циркона” з фрегата проєкту 22350 “Адмирал Горшков”.
Нагнітання істерії перед гриманням ядерною зброєю було і рівно рік тому, попри значно менший масштаб навчань. Але у цьому році – взагалі повна інформаційна тиша до самих навчань.