Ядерний бомбардувальник B-52 Stratofortress запустив гіперзвукову ракету HAWC зі швидкістю понад 6100 км/год

Управління перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США (DARPA) наблизилося до створення гіперзвукової ракети. Днями у США пройшли випробування Hypersonic Air-breathing Weapon Concept (HAWC).

Сполучені Штати займаються розробкою гіперзвукової зброї в рамках програми HAWC понад рік. Минулого літа відбулося третє успішне випробування ракети. На той момент для запуску використовувався винищувач F-18 Hornet.

В останньому випробуванні брав участь ядерний бомбардувальник B-52 Stratofortress компанії Boeing. Він піднявся на висоту понад 18 км і виконав запуск гіперзвукової ракети на дальність 483 км. У польоті HAWC змогла розвинути швидкість понад 5 чисел Маха (6174 км/год). Максимальна швидкість ракети складе 10 Махів (12348 км/год).

Ракета HAWC розробляється компанією Lockheed Martin. Вона обладнана гіперзвуковим прямоточним повітряно-реактивним двигуном, створеним Aerojet Rocketdyne. Нова розробка надійде на озброєння Корпусу морської піхоти, Військово-повітряних сил та Армії США.

Операційна дальність гіперзвукової ракети становитиме 560 км. HAWC не має боєголовки, оскільки є зброєю кінетичної енергії. Носієм гіперзвукових ракет стануть американські винищувачі, включно з F-35 Lightning II.

DARPA завершило випробування HAWC. Проведений тест став фінальним. Тепер фахівці Науково-дослідної лабораторії ВПС США займатимуться вивченням отриманих даних. На 2023 фіскальний рік агентство запросило фінансування в розмірі $60 млн для програми наступної гіперзвукової ракети MoHAWC.

Джерело darpa

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше