Як ІТ індустрія наближає перемогу України
ІТ індустрія залишається острівцем економічної стабільності України, навіть через місяць від початку війни. Фахівці активно допомагають економіці та воюють не лише на інформаційному фронті, але й на передовій.
Як повідомляє 24 канал, згідно з опитуванням Асоціації IT Ukraine, з перших днів війни майже 2% ІТ-фахівців галузі, які мали військовий досвід, долучились до лав ЗСУ. В деяких невеликих компаніях із колективом до 200 осіб, до армії приєднались 20% фахівців.
Як українське IT допомагає державі
ІТ-спеціалісти активно долучаються до боротьби в інформаційному просторі, у сфері кібербезпеки держави та підтримці об’єктів критичної інфраструктури задіяні 5% фахівців галузі. При цьому є компанії, де майже 100% фахівців працюють у кібер-військах.
Економічний фронт України зараз захищають більше, як 85% ІТ-фахівців.
ІТ-компаніям вдалось досить швидко адаптуватись до нових умов роботи, тому що більшість мали антикризові бізнес-плани. Ще до початку війни певна частина фахівців була релокована зі східних областей. Зараз більше ніж 70% ІТ-фахівців працюють у безпечних регіонах України, інші 16%, переважно жінки, працюють за кордоном.
Переважна більшість компаній повністю відновили та продовжують свою роботу, від 50 до 80% спеціалістів залучені до виконання проєктів клієнтів. Завдяки цьому, галузь залишається фінансово стабільною, адже 77% компаній більшою мірою зберегли майже всіх клієнтів та обсяги своїх контрактів.
IT-галузь – острівець економічної стабільності
Варто зауважити, що українська ІТ-галузь залишається стабільним джерелом валютних надходжень в економіку країни та допомагає забезпечувати цифрову безпеку держави.
Як зазначає виконавчий директор Асоціації IT Ukraine Костянтин Васюк, ІТ-компанії надають фінансову допомогу як захисникам, так і співгромадянам. Лише за перші дні війни, ІТ-компанії перерахували у вигляді прямих податків, на потреби армії та гуманітарну допомогу понад 25 мільйонів доларів.
Наразі, ІТ-індустрія одна з небагатьох, що може стати основою тилу та відновлення економіки, знижуючи ризики гуманітарної катастрофи через втрату робочих місць переважною більшістю населення,
– наголосив Васюк.
Участь опитуванні взяли 30 ІТ-компаній, які членами Асоціації IT Ukraine в яких працюють 34 тисячі ІТ-спеціалістів. Це невелика частка від загальної кількості фахівців на ринку (285 тисяч фахівців за підсумками 2021 року.), але навіть їх внесок у майбутню перемогу України значний.
100% опитаних компаній продовжують сплачувати податки і спрямовують значні фінансові та людські ресурси на підтримку армії та гуманітарні цілі.