Як картонні дрони Сorvo знищують літаки російських окупантів

Австралія регулярно передає Україні картонні дрони Corvo, які називають “системою точної доставки корисного навантаження” PPDS. Картонні дрони здатні атакувати цілі на відстані до 120 кілометрів. Вважається, що саме вони атакували військові аеродроми у Курській та Псковській областях.

Військові експерти припускають, що дрони, зроблені з картонних деталей, скріплених гумками та клейкою стрічкою, вже знищили або пошкодили п’ять російських літаків під час війни в Україні.

БПЛА Corvo PPDS, спочатку призначений для розвідки та постачання, зусиллями австралійських інженерів та українських військових перетворився на високоефективний дрон-камікадзе, здатний переносити близько трьох кілограмів вибухівки на відстань понад 120 кілометрів.

Українські ЗС завдали серії ударів засобами БПЛА по російських аеродромах. Наприклад, було атаковано авіабазу в Курську, де знищено п’ять винищувачів, ракетні установки та систему ППО. Ще одна атака була скоєна на аеродром у Пскові, де було знищено та пошкоджено чотири вантажні літаки ІЛ-76. Передбачається, що в обох випадках для нальотів на об’єкти за сотні кілометрів від російського кордону використовували саме картонні дрони Сorvо.

Precision Payload Delivery System (PPDS) – “система точної доставки корисного навантаження” – несуть 3 кілограми корисного вантажу на 120 км. В оновленій версії вантажопідйомність була збільшена до 6 кг, як і розміри дрону. При цьому БПЛА залишилися модульними і легкими в складання, як конструктор, а розмір практично дорівнює взуттєвій коробці.

PPDS оснащений ноутбуком або планшетом, що програмується для авіоніки, що дозволяє планувати місії. Має спеціальну пускову установку.

Корисною перевагою Corvo PPDS є низька вартість. Вона становить близько 5 тисяч австралійських доларів або трохи більше ніж 3 тисячі доларів США.

“Коли ми розглядаємо системи військового рівня з нерухомим крилом, то йдеться про ціну від 20 до 30 тисяч доларів США. У нас це буде приблизно 3 тисячі доларів США. Це дійсно дозволяє використовувати картонні дрони активніше та ефективніше”, – повідомив Майкл Партрідж австралійської інженерної компанії SYPAQ Australia.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше