Як комп’ютер та телефон впливають на наш зір
Сьогодні більшість людей постійно «зависають» в смартфонах та комп'ютерах, що згубно позначається на зорі. Але як саме?
Є безліч причин обмежити кількість часу, який ви проводите перед екраном телефону або комп’ютера. Це позбавляє вас фізичної активності, сильно впливає на збудливість мозку (що заважає заснути), а також це викликає комп’ютерний зоровий синдром, який впливає на гостроту нашого зору.
Комп’ютерний зоровий синдром виникає при тривалій роботі з комп’ютером або телефоном. Метью Гардінер, офтальмолог з Массачусетської лікарні при Гарварді, зазначає, що зазвичай цей синдром розвивається, коли людина дивиться на екран на відстані витягнутої руки або ближче.
Специфіка роботи з комп’ютерним та телефонним екраном порушує стандартну роботу зору. По-перше, через відсутність моргання очі швидше стають сухими. Це своєю чергою не тільки викликає дискомфорт, але й знижує природний захисний бар’єр рогівки. Також саме сухість впливає на гостроту зору, предмети стають затуманеними, їх контури роздвоюються.
По-друге, коли ми надто довго дивимося на екран, наші очі відчувають перенапруження. Гардінер каже, що однією з можливих причин цього є яскравість та контрастність екрану: «Яскраві джерела світла можуть викликати дискомфорт, особливо у людей з катарактою. Напруга очей може також виникнути в результаті напруженого фокусування зору, коли людина працює без необхідних окулярів. Це своєю чергою може призводити до головних болів».
Як же мінімізувати навантаження на очі?
Лікарі радять частіше робити перерви та невелику зарядку для очей кожні 15 – 30 хвилин. Також не варто забувати про правильне положення тіла, коли ви використовуєте комп’ютер: лікті повинні повністю лежати на столі, монітор варто розташувати трохи нижче горизонтальної лінії вашого погляду.