Як крижана смуга в Антарктиді виглядає з кабіни пілотів (відео)
Літак Boeing 737 MAX 8 вперше сів на імпровізованому аеродромі в Антарктиді.
26 січня чартер чеської авіакомпанії Smartwings доставив сюди дослідників на норвезьку антарктичну станцію Троль.
Щоб возити сюди вантажі та людей було простіше, поряд зі станцією прямо на льоду збудували аеродром. Він знаходиться на висоті 1232 метри над рівнем моря і має злітно-посадкову смугу довжиною 3000 метрів і шириною 60 метрів.
Такі характеристики дозволяють сідати вузькофюзеляжним літакам Boeing 737 та широкофюзеляжним авіалайнерам Boeing 767.
Крижаний покрив дуже товстий і міцний, а отже, легко витримує багатотонний літак.
Щоб авіалайнер не занесло під час посадки чи зльоту, на крижаній смузі зробили спеціальні смужки – поглиблення та шорсткість. Вони забезпечують тертя і літак не ковзає на великій швидкості.
Перед польотом на крижану смугу пілоти мають пройти спеціальну підготовку.
У разі виникнення проблем піти на запасний аеродром не вийде, їх просто немає в окрузі. Через це політ починається лише якщо в Антарктиді хороша погода.
Let odstartoval z norského Oslo a po mezipřistání v čadském N'Djamena směřoval do jihoafrického Kapského města, odkud zamířil na Antarktidu. Let na trase Kapské Město – Troll Airfield trval 6 hodin. Na Antarktidě letadlo strávilo 120 minut.
?: Sven Lidström pic.twitter.com/u0kNmU5PdU
— Smartwings (@SmartwingsGroup) January 26, 2022
Перед вильотом екіпажу видали спеціальні рятувальні комплекти, які дозволять вижити за низьких температур при виникненні форс-мажору. Також на літак завантажили важливі запчастини. Ремонт у низьких температурах потрібно проводити дуже швидко, щоб літак не замерз, і немає часу чекати, доки резервний борт доставить потрібну деталь.
На крижаному аеродромі Boeing 737 MAX 8 затримався лише на 2 години. За цей час літак розвантажили та заправили. Після цього він вилетів до Європи з проміжною посадкою в Африці на дозаправку.