Як підготувати дитину до візиту до стоматолога?
Дантист – лікар, якого бояться діти будь-якого віку. А коли малеча налякана, врятувати хворий зуб чи навіть провести звичайну діагностику доволі складно. Тому батькам варто зосередитися на тому, щоб правильно налаштувати своє чадо. Дитина повинна повірити, що не відчує зайвого болю. Також дуже важливо заздалегідь познайомити маленького пацієнта з його стоматологом. Хлопчики та дівчатка мають довіряти лікареві й сприймати його як старшого друга.
Дитяча стоматологія Акварель повсякчас забезпечує у своїй клініці постійну турботу, необхідний догляд, дружню атмосферу та високий рівень безпеки й інфекційного контролю. Медичний центр обрав своєю головною місією робити дітей усміхненими.
Коли варто вперше відвідати стоматологічну клініку?
Дитина має вперше побувати на прийомі у стоматолога у піврічному віці. Саме тоді у малюка з’являються перші молочні зубки. Під час цього візиту лікар докладно проконсультує батьків щодо особливостей догляду за ротовою порожниною та допоможе підібрати зубну щітку та пасту. Далі потрібно відвідувати кабінет стоматолога кожні півроку.
У 6 місяців немовля ще не розуміє, в якому місці й задля якої мети воно перебуває. Тому, як правило, відвідини минають спокійно. Усвідомлене спілкування з дантистом розпочинається вже у 2-3 роки. Якщо татусь та матуся поводилися відповідально й не пропускали профілактичних оглядів, дитина поступово звикає до обраного спеціаліста. Відвідини лікаря минатимуть без істерик і панічного страху.
Як облаштувати перший візит до дантиста дитини дошкільного віку?
Якщо дитина вже досягла 3-6 річного віку і не звикла відвідувати стоматолога, перший візит має бути лише ознайомчим. Навіть якщо молочний зуб вразив карієс або він випадає. Лікування краще відкласти до наступних відвідин. Спочатку лікар повинен знайти спільну мову з дитиною, завоювати її довіру. Лише в такому разі вдасться провести всі необхідні маніпуляції якісно, безболісно та без негативних емоцій.
Основні настанови для батьків:
- Не потрібно намагатися пояснити дитині, що відбуватиметься в стоматкабінеті, апелюючи незрозумілими термінами.
- Заклики «не бійся», та «це зовсім не страшно» будуть зайвими.
- Цілком доречно за кілька днів до прийому переглянути розважальний мультик про роботу стоматолога та лікування зубів.
- Можна організувати сюжетно-рольову гру, де дитина перевтілиться в турботливого лікаря, який ставить пломби дорослим або лікує зуби іграшкам.
- Допоможуть пізнавальні дитячі книжечки на цю тему.
Батькам знаходитися у кабінеті стоматолога під час лікування не варто. Хороший спеціаліст краще знає, як правильно донести потрібну інформацію до дитини, щоб їй було не страшно, а цікаво.