Як підібрати мишку для комп’ютера чи ноутбука?
Для зручного керування домашніми та робочими девайсами не обійтися без якісної мишки до ноутбука та комп’ютера. До основних функцій цього незамінного гаджета належать точне наведення курсором на предмет, активація вказаного об’єкту, прокрутка вебсторінок, відкриття папок та багато інших корисних дій. Нині їх випускають величезну кількість. Тому кожен охочий має змогу підібрати координатний пристрій, який найкраще відповідає власним смакам і потребам.
Різновиди мишок
Комп’ютерні мишки класифікують за різними критеріями. Так, за типом під’єднання вони бувають двох видів:
- Дротові з’єднуються з ПК за допомогою дроту. Такі гаджети функціональні, стабільно передають інформаційний сигнал. Хоча провід може заплутуватися й заважати.
- Бездротові працюють завдяки Wi-Fi або Bluetooth сигналу. Вони більш мобільні. Але ці гаджети доведеться час від часу заряджати або змінювати батарейки.
Мишки також розрізняють за типом вбудованого датчика:
- Лазерні не вибагливі до робочої поверхні, безперебійно працюють як на спеціальному килимку, так і без нього. Точність виконання команд забезпечує лазерний датчик.
- Оптичні чудово функціонують на дзеркальних та скляних поверхнях. Рух миші визначають діод та лінзи. Максимальна роздільна здатність набагато менша, ніж у лазерних моделей.
Крім того, мишки верифікують за типом корпусу:
- Класичні моделі симетричні й зручні. Мають округлу форму.
- Асиметричні мають виступ для великого пальця. Вони впевнено лежать у руці й не викликають дискомфорту. Ідеальні для правшів.
- Ергономічні варіанти повністю повторюють форму людської долоні. Поділяються на два підвиди: для правшів та для шульг.
Крім того, мишки до ноутбука та комп’ютера поділяють за сферою використання:
- Звичайні призначені для щоденного застосування. Це популярні моделі з оптимальними характеристиками та доступною ціною.
- Геймерські обладнані додатковими кнопками, наділені високою точністю сенсора та роздільною здатністю, швидким і м’яким скролом. Ці сучасні пристрої бездоганно прилягають до долоні та зручні у використанні протягом кількох годин.
- Професійні моделі розроблені для дизайнерів, програмістів та представників інших спеціальностей, безпосередньо пов’язаних із роботою з комп’ютерною технікою. Мають особливу конструкцію, щоб спеціалісти могли налаштувати їх під свої потреби.
Правила вибору
Фахівці інтернет-магазину «Експерт» радять не робити необдуманих покупок і прискіпливо обирати мишку. Якщо вам вдасться придбати досконалу конструкцію, це зробить ваше життя набагато простішим. Неякісний кабель може швидко зіпсуватися, і гаджет перестане виконувати команди. Неслухняна мишка викликатиме передчасну втому протягом робочого дня. А завеликий або замалий пристрій може навіть призвести до патологій кисті. Якщо ви не плануєте щодня грати в комп’ютерні ігри, не варто переплачувати за надчутливу геймерську мишку. Враховуйте індивідуальні параметри своєї долоні, зверніть увагу на особливості типу датчика, час відгуку та дизайн корпусу.