Як по обличчю визначити, що у вас цироз печінки: дві ознаки

Про наявність проблем з печінкою у людини можна судити за її зовнішнім виглядом. Про два очевидні симптоми цирозу печінки розповідає видання Daily Express.

Жировий гепатоз печінки – це загальний термін захворювання, що характеризується надмірним відкладенням жиру в печінці. Симптоми зазвичай не виникають, поки стан не стане дуже серйозним. Дві головні ознаки на вашому обличчі можуть вказувати на те, що надлишковий жир у печінці вже завдав ‘необоротних і небезпечних для життя’ збитків. Ваша печінка виконує багато важливих функцій в організмі, наприклад допомагає виводити шкідливі речовини. Однак іноді ці шкідливі речовини можуть пригнічувати здатність життєво важливого органу виводити їх. Коли це набуває форми відкладення жиру в печінці, це називається жировою хворобою печінки.

Існує два типи жирової хвороби печінки:

  • Алкогольна жирова хвороба печінки (АЖХП) – розвивається у тих, хто вживає надмірну кількість алкоголю;
  •  Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — розвивається у тих, хто не зловживає алкоголем, але схильний до ожиріння та інших захворювань.

Деякі люди з жировим гепатозом печінки не мають жодних симптомів, особливо на ранніх стадіях, тоді як у занедбаних випадках – ближче до розвитку цирозу – ознаки захворювання вже помітні неозброєним оком.

‘Цироз печінки – рубцювання тканин печінки – широко поширене захворювання і, можливо, вже необоротний і небезпечний для життя стан’, – попереджає орган охорони здоров’я UPMC Western Maryland.

На думку органів охорони здоров’я, носові кровотечі та пожовклі білки очей вказують на наявність цирозу печінки.

Інші ознаки цирозу включають:

  • Сплутаність свідомості;
  • Шкірний зуд;
  • Павутиноподібні скупчення кровоносних судин.

‘Лікарі можуть бути першими, хто виявить жировий гепатоз навіть за відсутності симптомів, якщо у пацієнтів виявляються підвищені печінкові ферменти в аналізах крові’, – каже UPMC Western Maryland.

За даними NHS, НАЖХП часто діагностується після того, як аналіз крові, званий тестом функції печінки, дає аномальний результат, інші захворювання печінки, такі як гепатит, виключаються. Але аналізи крові який завжди виявляють НАЖХП.

Як знизити ризик розвитку НАЖХП

При виявленні та лікуванні на ранній стадії можна зупинити прогресування НАЖХП та зменшити кількість жиру в печінці. Один з найважливіших способів поліпшення стану – втрата зайвої ваги.

Bupa пояснює: ‘Це може звернути назад накопичення жиру і навіть фіброз печінки’. Компанія охорони здоров’я додає, що важливо не втрачати вагу занадто швидко, тому що це може спричинити інші проблеми з печінкою. ‘Вправи допоможуть вам скинути будь-яку зайву вагу, яка у вас може бути. Вони також можуть допомогти зменшити пошкодження вашої печінки, навіть якщо вам не вдалося скинути вагу’.

Поліпшення дієти також може стати ефективним способом покращення стану.

‘Виберіть здорову рослинну дієту, багату фруктами, овочами, цільними зернами та корисними жирами’, – радить клініка Майо.

Що викликає НАЖХП?

Експерти точно не знають, чому в одних людей жир накопичується у печінці, а в інших – ні. Так само лише частково зрозуміло, чому в деяких людей із жировим гепатозом розвивається запалення, яке прогресує до цирозу.

Проте НАЖХП може бути спровокована таким:

  • Надмірна вага чи ожиріння;
  • Інсулінорезистентність, за якої ваші клітини не поглинають цукор у відповідь на гормон інсулін;
  • Високий рівень цукру в крові (гіперглікемія), що вказує на переддіабет або діабет другого типу;
  • Високий вміст жирів у крові, особливо тригліцеридів.

Матеріали характеру новин не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед ухваленням рішення порадьтеся з фахівцем.

Джерело express

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше