Як позбавлятимуть авто та водійських прав за ухилення від мобілізації, роз’яснення

Проголосований Верховною Радою у першому читанні законопроєкт про мобілізацію передбачає запровадження низки обмежень для осіб, які уникають служби у Збройних силах України. Зокрема мова може йти про конфіскацію транспортного засобу та вилучення водійських прав. Про це пише видання Telegraf.

Зокрема адвокат Роман Кичко стверджує, що у представників ТЦК та СП не буде права ухвалювати самостійно рішення стосовно застосування таких засобів впливу на ухилянтів, оскільки це може зробити винятково суд.

Що передбачають чинні норми закону про конфіскацію авто і прав водія

За словами юриста, якщо військовозобов’язаний чи резервіст буде ігнорувати виконання своїх обов’язків, ТЦК та СП може звернутися до Національної поліції з метою здійснення адміністративного затримання та доставлення військовозобов’язаного чи резервіста.

У випадку, якщо Нацполіція впродовж 15 днів не зробила цього, ТЦК та СП може надіслати військовозобов’язаному або резервісту вимогу. Зареєстрованим в електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного, резервіста вимогу будуть надсилати через кабінет.

“В такому випадку вимога буде вважатися врученою в день відправлення, а якщо відправлення відбулось після 17-00 – наступного дня – незалежно від того, чи ознайомився військовозобов’язаний із цією інформацією у своєму електронному кабінеті. В іншому разі вимога надсилається поштою і вважатиметься врученою в день вручення вимоги під розписку або в день, коли на пошті поставили відмітку про відмову в отриманні листа”, – пояснив Кичко.

Після того військовозобов’язаний чи резервіст впродовж десяти днів повинен виконати цю вимогу, а точніше – звернутись до ТЦК та СП. У разі невиконання цього через 5 днів ТЦК має право подати судовий позов.

“Суд призначатиме засідання, на яке запросять військовозобов’язаного. Категорія таких справ розглядатиметься за правилами адміністративного судочинства. Відколи відкрито провадження, юрист радить скористатися послугами захисника, адже рішення ухвалять доволі швидко – протягом 15 днів”,– пояснив адвокат.

Кичко стверджує, що рішення суду будуть подавати до державної виконавчої служби, яка діятиме відповідно до Закону України про виконавче провадження. Проте у законі чітко не сказано, як мають виконувати рішення суду в частині обмеження права керувати транспортним засобом.

“Зараз таке обмеження стосується лише тих чоловіків із заборгованістю зі сплати аліментів. При цьому до закону про виконавче провадження наразі не планують вносити зміни щодо обмеження права керування авто. Та не виключено, що такі зміни не запровадять згодом” – каже Роман Кичко.

При цьому адвокат не впевнений, що посвідчення водія будуть вилучати, проте він нагадав, що за керування транспортним засобом, попри обмеження, передбачає позбавлення права керування авто строком від 3 до 6 місяців. У разі повторного порушення особою тимчасового обмеження, а також якщо особа знову сіла за кермо, на неї можуть накласти штраф у розмірі 20 400 грн.

У разі третього порушення передбачено штраф у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (це 40 800 грн), а також позбавлення права керування на термін від п’яти до семи років та оплатне вилучення транспортного засобу чи без такого. У такому випадку у співробітника поліції є право на вилучення транспортного засобу та його переміщення на штрафмайданчик.

7 квітня нардеп та заступниця голови Комітету ВР України з питань антикорупційної політики Олена Мошенець повідомила, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) вже за декілька місяців будуть мати дані про військовозобовʼязаних чоловіків, які містяться у різних державних реєстрах.

5 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що не підтримує розширення повноважень співробітників ТЦК і СП.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше