Як усунути біль після видалення зуба
Видалення зуба є хірургічним втручанням, операцією, яка проводиться під анестезією. Нерідко після того, як дія анестезії проходить, людина відчуває біль. Вона може бути як гостра, так і ниюча. У таких ситуаціях рекомендується прикласти холод. У разі сильного болю необхідно прийняти анальгетики, які можна придбати в аптеці, зокрема в АДД.
За умови, що больовий синдром зберігається тривалий час, слід звернутися до стоматолога для встановлення та усунення причини.
Що робити при болі, що виникає після видалення зуба
Больові відчуття можуть мати помірний чи яскраво виражений характер, що приносить людині значний дискомфорт. У таких ситуаціях потрібно зробити наступне:
- Якщо біль виник після того, як перестала діяти анестезія, і він не надто сильний, можна спробувати позбутися його за допомогою холоду. Для цього підійде пляшка з водою, охолоджена у морозилці, пакет із льодом. І те, й інше необхідно загорнути в тканину та прикласти до щоки з того боку, де болить, на 15 хвилин. Потім робиться перерва, і процедура повторюється.
- Якщо болючі відчуття зберігаються дві доби і більше, з’явився набряк і підвищилася температура, терміново потрібно звернутися до стоматолога. Цілком можливо, що розвинулося ускладнення, алергія на анестетики, «суха лунка». При алергічній реакції, яка зазвичай можлива в перші 24 години після анестезії, допоможуть антигістамінні препарати.
- При яскраво вираженому болю слід прийняти анальгетик, наприклад, Кетанов чи Солпадеїн. Таблетки рекомендується пити після або під час прийому їжі, запивати великою кількістю рідини.
- Якщо біль сильний і зберігається тривалий час, в рану потрапила інфекція, йде запальний процес, і в лунці відсутній кров’яний згусток – утворилася «суха лунка». У цій ситуації допоможе полоскання содовим розчином з інтервалом 15–20 хвилин. Лунка затягнеться протягом двох тижнів.
При нормальному перебігу процесу загоєння больовий синдром та інші неприємні симптоми поступово зникають, хоча якийсь час і спостерігається дискомфорт, особливо під час їжі. Якщо цього не сталося, слід звернутися до лікаря, оскільки завжди є ризик розвитку ускладнень. Стоматолог призначає лікування після огляду та виявлення причини.
За необхідності всі препарати, анальгетики та антигістамінні, завжди можна придбати у найближчій аптеці без рецепта, у тому числі в Аптеці Доброго Дня.