Як виглядає боєголовка від збитої Х-101, і що там є неочікуваного (фото)
Яке спорядження несли ракети, які цієї ночі випустив ворог по нашій цивільній інфраструктурі
За повідомленням Головнокомандувача ЗСУ Залужного, сьогодні під час нової ракетної атаки ворога наша протиповітряна оборона збила 36 із 43 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555, випущених з бомбардувальників Ту-95МС.
Своєю чергою, Defense Express із власних джерел отримав зокрема фотографію бойової частини від ракети Х-101, однієї із тих, які сьогодні позбивала наша ППО. Цей матеріал може бути як мінімум цікавий нашим читачам, оскільки це наочно демонструє, яке спорядження несуть рашистські КР при ударах по нашій цивільній інфраструктурі, і наскільки воно є небезпечним та руйнівним.
Може видатись дуже дивним те, що на фото ми можемо побачити скоріше «болванку» циліндричної форми. І це при тому, що за фото з відкритих джерел рашистська ракета Х-101 має трикутне січення конструкції фюзеляжу.
Але тут насправді нічого дивного нема. Бойова частина в крилатій ракеті – це один із елементів саме внутрішньої будови, який не має повторювати контури фюзеляжу. Якщо ж брати детально конструкцію саме російських КР (у відкритому доступі є деталізація лише по Х-55, яка концептуально відповідає Х-101), то побачимо, що по відсікам корпусу ракети спочатку розташована взагалі система наведення, а уже слід за нею розташована бойова частина із вибухівкою.
Можемо на першому фото зверху навіть зауважити доволі кострубато виготовлені елементи кріплення, які кріплять цю “болванку” до основної частини корпусу ракети.
З відкритих джерел відомо, що маса бойової частини ракети Х-101 досягає 400 кілограмів, в фугасному спорядженні. Але тут треба розуміти, що ці 400 кг припадають не тільки на вибухівку, але й на зовнішню оболонку також. Конструкція якої явно складена так, щоб давати максимальний ефект при ураженні промислових об’єктів та/або цивільної інфраструктури.
Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав про те, що це за ракета Х-БД, про існування якої заявив Шойгу, і чим вона може відрізнятись від тої ж Х-101.