Як вивчити англійську мову за 5 хвилин

Коли ви бачите, що хтось запевняє, що можна вивчити англійську за п’ять хвилин, то виникає логічне запитання: «Чи насправді можна вивчити англійську приділяючи всього п’ять хвилин на день?» Для вільного володіння мовою звісно п’яти хвилин не достатньо, але якщо ви тільки починаєте вчитися, то цього часу вистачить, щоб познайомитися з новими словами, лексикою, граматикою і звучанням мови, згодом вам захочеться приділити більше часу на навчання.

Підготуйтеся до іспиту IELTS https://grade.ua/uk/adults/ielts/ у нашому освітньому центрі Grade!

Якщо ви вже відвідуєте курси англійської чи навчаєтеся самостійно, то і в цьому випадку п’ятихвилинні заняття не завадять, адже вони допомагають закріпити пройдений матеріал та дізнатися щось нове, чого на курсі не було.

Читання (Reading)

Кожен ранок ви можете розпочати з прочитання невеликої статті чи розділу книги, які відповідають вашому рівню володіння англійською мовою. Також ви можете скористатися книгами-дволінгвами. Спочатку ви читаєте один абзац англійською і стараєтеся зрозуміти про що йде мова, потім рідною мовою, після цього знову англійською. Таким чином вам буде більш зрозуміло про що йде мова в тексті.

За допомогою цієї практики читання ви запам’ятаєте види структури англійського речення та граматику. Словниковий запас теж значно поповниться, але не старайтеся перекладати кожне незнайоме слово, після того як прочитали один чи декілька абзаців краще оберіть кілька слів, які захочете вивчити.

Письмо (Writing)

Перше і найлегше з чого ви можете почати — це опис того, як пройшов ваш день. Напишіть всього пару речень так як можете, не зважайте на те, що ваша граматика може бути не ідеальною. Згодом, почніть планувати день англійською та писати пости у соцмережі. Останнє буде найкориснішою звичкою, адже інші люди зможуть виправити ваші помилки, завдяки чому ви зможете писати в майбутньому краще.

Найефективнішою соцмережею для вас може стати Twitter, адже ви можете підписатися на англомовних блогерів, коментувати їх твіти та коментарі інших людей. Також ви можете завести блог на Quora та почати відповідати людям на питання які вони задають в обраній вами тематиці. Таким чином ви матимете змогу прокачати свою письмову англійську, вивчити багато нових слів, граматичних конструкцій, лексику, а також перебувати у спільноті однодумців.

Аудіювання (Listening)

Не чекайте поки у вас буде відповідний, на вашу думку, словниковий запас, щоб почати дивитися відео, слухати подкасти англійською. Навіть маючи в арсеналі всього два слова ви можете вже починати шукати англомовний блогерів, які висвітлюють цікаві для вас теми, дивитися виступи спікерів на TED чи улюблений сітком, до прикладу ‘Friends’.

Під час перегляду чи прослуховування подкаста спробуйте зрозуміти максимум з того, що чуєте, після цього запишіть це, навіть якщо вам здається, що ви почули набір незрозумілих слів. Якщо до відео є субтитри англійською, увімкніть їх і подивіться запис ще раз, потім без них. Після цього напишіть знову все, що ви зрозуміли і порівняйте з першим текстом. Якщо ви слухаєте подкаст, то під ним часто є транскрибація розмови, прочитайте його і порівняйте з тим, що ви написали.

Не обов’язково виконувати цю вправу за один раз, її можна виконувати частинами впродовж чотирьох днів. Виділяючи небагато часу на заняття, згодом, ви зможете розуміти про що йде мова у будь-якому відео, подкасті і тим паче під час спілкування з носієм мови, але будьте готові до того, що розвиток цієї навички може зайняти не один місяць.

Спілкування (Speaking)

Перебування в англомовній країні — це ідеальний варіант для початку спілкування, адже у вас не буде інших варіантів, як спілкуватися з місцевими людьми. Якщо такої можливості немає, то ви маєте два шляхи: розмовляти самому з собою або відвідувати розмовні класи. На початку, можете вести розмову з собою, наприклад, прочитайте книгу чи подивіться фільм, після цього розкажіть самі собі, що ви про це думаєте.

Іншим кроком буде відвідування розмовного клубу з носієм мови. Це достатньо цікавий досвід, адже перед кожним заняттям задається певна тема на яку ви можете спілкуватися із групою та спікером, наприклад: «Який вплив на екологію має забруднення навколишнього середовища пластиком і що ви про це думаєте?» Завдяки цьому досвіду ви зможете значно поповнити словниковий запас, навчитися правильно використовувати граматику та лексику.

Додатки, які допоможуть пришвидшити вивчення англійської

Додатки для вивчення англійської побудовані таким чином, що допомагають розвивати всі необхідні навички, щоб ви згодом змогли вільно спілкуватися англійською під час подорожей, поїздки у відрядження чи інших важливих для вас подій. Також вони допомагають підтримати існуючий рівень знань, адже якщо не тренуватися постійно, то з плином часу ви можете забути мову, яку вивчали.

Duolingo

На початку реєстрації ви можете пройти короткий тест після якого відкриється необхідний вам рівень англійської мови. За допомогою Duolingo ви вивчите нові слова, попрактикуєтеся у їх вимові та написанні, вивчите нову лексику та граматику на прикладі запропонованих речень. Кожен урок розбивається на теми, які складаються із шести-восьми рівнів.

Крім основних уроків Duolingo пропонує послухати цікаві діалоги та прийняти участь у змаганні з іншими учнями.

Складіть іспит FCE: https://grade.ua/uk/esol/fce/ та підтвердіть рівень англійської B2 First.

English Central

За допомогою цього додатка ви зможете покращити розуміння мови на слух та вивчити нову лексику, адже всі уроки побудовані на відео. Навчання проходить таким чином:

  • обираєте відео згідно свого рівня англійської;
  • переглядаєте відео із субтитрами англійською;
  • далі озвучується фраза із цього відео, яку потрібно правильно написати;
  • потім перевіряється аудіювання, вам потрібно повторити за диктором, а програма оцінює наскільки влучно ви це робите;
  • останнє завдання, написати все, що ви зрозуміли, а бот оцінює скільки нових слів ви використали у написаних реченнях.

Резюмуємо

  1. Приділяти вивченню англійської мови п’ять хвилин на день — корисно, адже це 35 хвилин на тиждень і 140 хвилин на місяць. В цілому, це два повноцінні заняття, тож не варто нехтувати цією звичкою.
  2. Старайтеся приділити увагу всім необхідним навичкам для повноцінного навчання, сюди входить письмо, читання, спілкування та аудіювання. Звісно, найлегше читати і писати, але ми б радили більше говорити та слухати, ці дві навички допоможуть швидше вивчити мову.
  3. Користуйтеся додатками для вивчення англійської, вони складаються з коротких уроків, у перспективі позитивно впливають на прогрес. Використовуйте їх у вільний час, наприклад під час поїздки в метро чи очікування в черзі.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше