Як зберегти здоров’я щитовидної залози?

Щитовидна залоза є важливою частиною ендокринної системи людини. Вона розташована в області шиї. Загалом вона є важливим елементом, який забезпечує правильну роботу багатьох органів та систем в організмі. На жаль, з кожним роком збільшується кількість проблем з щитовидною залозою, адже на неї негативно діють стресові ситуації, погана екологія, неправильне харчування та безліч інших факторів.

Функції щитовидної залози

Основною функцією залози є виробництво гормонів для регуляції метаболізму. Вона виробляє трийодтиронін (Т3) та тироксин (Т4): ці гормони мають велике значення для функціонування організму, оскільки впливають на швидкість обміну речовин, регулювання температури тіла, рівень енергії, правильний ріст та розвиток організму в цілому.

Щитовидна залоза бере активну участь у регулюванні метаболізму. Завдяки виробленню гормонів підвищується споживання кисню та розщеплюється глюкоза. Саме це необхідно для забезпечення енергетичних проблем організму. Також щитовидна залоза виробляє гормони, які відіграють важливу роль у регулюванні росту розвитку тканин, як в дитячому віці, так і в дорослому житті (в тому числі у жінок під час вагітності).

Щитовидна залоза впливає на функцію репродуктивної системи. Також її гормони дозволяють регулювати настрій та емоційний стан людини.

Як розпізнати порушення функцій щитовидної залози

Дізнатися про проблеми з щитовидною залозою доволі складно, оскільки переважно вони мають безсимптомний перебіг. Не варто забувати, що своєчасне акцентування уваги на будь-яких проблемах та вчасний візит до ендокринолога можуть стати чудовим захистом профілактики перед серйозними проблемами. Найчастіше захворювання щитовидної залози супроводжуються такими симптомами:

  • зоб (збільшення щитовидки);
  • погіршення стану шкіри;
  • ламкість нігтів та волосся;
  • перепади настрою, депресія;
  • гінекологічні порушення;
  • слабка робота імунітету та збільшення кількості захворювань на рік;
  • проблеми із зачаттям дитини.

Загалом ВООЗ відзначає, що приблизно половина населення нашої планети страждає на патології щитовидної залози. Дуже часто виникають такі проблеми як гіпотиреоз (вироблення недостатньої кількості гормонів) або гіпертиреоз (вироблення занадто великої кількості гормонів). На жаль, часто людина стикається з таким захворюванням як рак щитовидної залози.

Як попередити ризик захворювань щитовидної залози?

Щоб мінімізувати ризик виникнення різних проблем із щитовидною залозою, варто дотримуватись певних правил. Першочергово треба переглянути свій раціон. Оскільки щитовидна залоза для виробництва гормонів використовує йод, слід поповнювати його баланс в організмі. Для цього варто вживати морську рибу (зокрема, це лосось та тунець), морську капусту та морську сіль. В деяких випадках можна вживати спеціальну харчову добавку з йодом, але попередньо слід проконсультуватись із лікарем.

Людям із проблемами з щитовидною залозою варто уникати великої кількості соєвих продуктів, оскільки вони можуть заважати засвоєнню йоду. Натомість варто вживати продукти з високим вмістом білка. Саме тому треба додати до раціону м’ясо, рибу, яйця та молочні продукти. Корисними будуть різні овочі та фрукти.

Варто забезпечити достатній рівень мінералів та вітамінів. Для підтримки здоров’я щитовидної залози треба вживати продукти, багаті на вітамін D та мінерали селен та цинк. Ще потрібні риб’ячий жир, печінка тріски, курячий жовток, риба, горіхи, зерна та різне насіння. Якщо забезпечити достатню кількість вітамінів з харчування неможливо, варто приймати спеціальні харчові добавки на кшталт вiтамiну D3 2000IU від Bluebonnet Nutrition. Він дає організму усе необхідне.

Для підтримки здоров’я щитовидної залози краще уникати вживання рафінованого цукру та висококалорійних продуктів. Замість них варто внести до раціону фрукти, овочі та цільні зерна. Для забезпечення оптимальної роботи всіх органів треба вживати достатню кількість води. Добова норма має складати не менше восьми склянок води на день.

Раз на рік рекомендовано проходити обстеження у лікаря, здавати аналізи, а також робити УЗД-дослідження щитовидної залози. Саме раціональний підхід до справи дозволяє запобігати розвиткові серйозних патологій.

****

Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше