Як зробити сайт адаптивним: React JS

Адаптивність сайту – це здатність веб-ресурсу змінювати макет, розмір та розташування елементів так, щоб забезпечити оптимальний користувацький досвід на різних пристроях та розмірах екранів. Розбираємось, що таке фреймворк React JS і як він може допомогти зробити сайт адаптивним.

Реакт фреймворк – що це

Реакт – це кросплатформова JavaScript-бібліотека з відкритим вихідним кодом для створення користувацьких інтерфейсів (UI). Вона розроблена компанією Facebook. Реакт націлений на візуал проекту і є одним з найпопулярніших фреймворків js.

Компоненти react – є його основою. Це окремі ізольовані шматочки коду, які містить певну розмітку і логіку. Розробник може працювати над кожним компонентом незалежно від інших. Їх можна поєднувати або включати один в одного, використовувати повторно в поточному та наступних проектах.

Функціонал фреймворку оптимальний для створення динамічних та інтерактивних веб-сайтів, включаючи корпоративні, комерційні, блоги, інтернет-магазини, додатки для соціальних мереж та багато інших. Тобто react фронтенд-розробнику буде дуже корисно знати у будь-якому випадку.

Створення React project

Для створення проекту з адаптивності веб-сайту на React простіше всього використовувати інструмент Create React App. Але для цього треба попередньо встановити Node.js.

Для забезпечення адаптивності сайту у фреймворку реакт є різні корисні технології, наприклад:

  1. Grid-системи. Допомагають організовувати елементи на сторінці незалежно від розміру вікна браузера.
  2. CSS Media Queries. Є ключовим компонентом адаптивного дизайну. Медіавирази дозволяють змінювати стилі відповідно до розміру екрана.
  3. Адаптивні зображення. Тег <picture> дозволяє вставляти адаптивні зображення з різними варіантами розмірів і роздільної здатності.
  4. React Hooks. Дозволяє писати функціональні компоненти зі станом та використовувати інші можливості бібліотеки без написання класів.

Якщо хочете знати більше про адаптивність сайтів, то записуйтесь на React онлайн-курс. Навчання у Комп’ютерній школі Hillel дозволить усього за 1,5 місяця вивчити всі особливості Реакт.

React JSX

Розшифровується як JavaScript XML – це розширення синтаксису JavaScript для веб-фреймворка React. Воно має такі переваги:

  • дозволяє використовувати синтаксис, схожий на HTML, в межах JavaScript;
  • перетворює теги на елементи Реакт;
  • дозволяє писати вирази у фігурних дужках.

Після написання JSX коду інструмент Webpack або Babel перетворює його на стандартний JavaScript, який розуміє браузер. Це дозволяє використовувати синтаксис JSX, щоб зробити адаптивний дизайн сайта.

React native vs React JS – що обрати?

Ці технології використовуються для різних цілей. Зокрема, React JS призначений для створення потужних та інноваційних User interface. Має багато корисних інструментів та технологій, розроблених саме під цю бібліотеку. Своєю чергою, React Native є платформою JavaScript, яка дозволяє розробляти мобільні додатки для Android та iOS. Вона оснащена різними технологіями для прискорення розробки продукту.

Майте на увазі, що не обов’язково обмежуватися лише створенням користувацьких інтерфейсів. Завдяки Hillel можна розвиватися в інших IT-сферах, наприклад, пройшовши Python курси.

За матеріалами: https://ithillel.ua

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше