Які вітаміни потрібно приймати взимку?
Шукаєте ефективний спосіб почуватися бадьоро та впевнено щодня? Прагнете сформувати стійкий імунітет, щоб захистити свій організм від несприятливих факторів навколишнього середовища? Мрієте про бездоганний зовнішній вигляд? Правильно підібрані вітаміни, мікроелементи та біологічно активні добавки – це запорука чудового самопочуття й міцного здоров’я в холодну пору року.
Симптоми, що свідчать про нестачу вітамінів
Взимку корисні речовини потрібні людському організму не менше, ніж теплий одяг. Дефіцит вітамінів може призвести до швидкої втомлюваності, головних болів, загострення хронічних хвороб та спровокувати депресивний стан. Основною причиною авітамінозу стає незбалансоване харчування – недостатня кількість у щоденному раціоні свіжих овочів, фруктів та інших продуктів, збагачених органічними сполуками природного походження. Крім того, через холод й атаки пробуджених вірусів потреба в вітамінах суттєво збільшується.
Розпізнати авітаміноз доволі просто. До найбільш поширених симптомів лікарі відносять:
- випадіння волосся;
- ламкі нігті;
- тьмяна шкіра;
- кровоточивість ясен;
- пригнічений настрій;
- біль у суглобах;
- поганий апетит;
- сонливість;
- апатія;
- часті застуди;
- загальна слабкість;
- задишка;
- нерегулярне серцебиття;
- оніміння кінцівок.
Людям, які помітили ці симптоми, варто проконсультуватися з сімейним лікарем і доповнити свій раціон вітамінами, важливими для збереження здоров’я. Виняткову якість продукції гарантує аптека з сучасним асортиментом, де є можливість підібрати всі необхідні препарати.
Вітаміни, необхідні взимку
В холодну пору року не обійтися без вітамінів А, групи B, С, D і Е.
Вітамін С
Аскорбінова кислота потрібна для продукування особливих речовин, що протистоять провокаторам різних запальних процесів. Цю сполуку називають головною помічницею імунітету, адже вона оберігає від шкідливих впливів навколишнього середовища.
Вітамін А
Допомагає боротися з вірусами та бактеріями. Чим більше його потрапляє в організм, тим дієвіше працює імунна система. Надзвичайно корисний для зору.
Вітамін В1 (тіамін)
Відповідальний за стан нервової системи та підтримання нормального метаболізму. Необхідний для гарного настрою і позбавлення від сумних думок.
Вітамін В10 (параамінобензойна кислота)
Сприяє синтезу білка в організмі, завдяки чому негативні фактори навколишнього середовища переносяться з меншими втратами. Рятує від лущення шкіри, знімає подразнення.
Вітамін В12
Допомагає підвищенню рівня гемоглобіну в крові. Запобігає анемії, запамороченню, слабкості й блідості шкіри.
Вітамін D (сонця)
Необхідний для засвоєння кальцію. Запобігає ламкості кісток, забезпечує стале функціонування опорно-рухового апарату, дарує красу волоссю та нігтям.
Вітамін Е (токоферол)
Сприяє підвищенню імунітету, має потужні протизапальні та антиоксидантні властивості, пришвидшує загоєння ран та заспокоює. Захищає нервову систему від перевантажень.
Не менш потрібні й інші вітаміни та сполуки. Наприклад, Омега-3 забезпечує продуктивну роботу мозку. А йод необхідний для здоров’я щитоподібної залози.
Дуже важливо, щоб придбана продукція відповідала всім стандартам і вимогам. А протоколи, видані акредитованими МОЗ України лабораторіями, підтверджували безпечність препаратів.