Який АКБ краще витримує морози

Автомобільний акумулятор служить допоміжним джерелом енергії. Він забезпечує запуск двигуна і підтримує роботу електросистем машини за вимкненого мотору. Утворення і накопичення енергії в пристроях відбувається за рахунок хімічних реакцій, для проходження яких потрібні певні умови. Зокрема, йдеться про температуру навколишнього повітря. Багато АКБ справно функціонують за температури не нижче -18°С. Тому якщо в регіоні можливі більш сильні морози, для транспортного засобу краще вибрати спеціалізовану морозостійку модель. В асортименті магазинів автотоварів представлені зимові акумулятори Bosch і пристрої інших торгових марок. У статті ми поговоримо про те, на які характеристики обладнання слід звернути увагу під час купівлі.

Як низька температура повітря впливає на роботу АКБ

Утворення і накопичення енергії в приладі відбуваються завдяки хімічним реакціям, що протікають між пластинами та електролітом. Температура є одним з найважливіших чинників, що впливають на перебіг хімічних реакцій. Тому нескладно дійти висновку, що під час морозу процеси можуть сповільнюватися. Щодо акумуляторної батареї знижується як швидкість підзарядки, так і рівень струмовіддачі.

У холодну пору року для запуску мотора транспортного засобу може знадобитися більше енергії. Тому стандартний пристрій не завжди здатний впоратися з цим завданням.

Авточернетка

На які параметри потрібно звертати увагу під час купівлі АКБ для зими

До основних критеріїв належать:

  1. Струмовіддача. Досвідчені автовласники визначають цю величину за значенням струму холодної прокрутки. Чим вищий цей показник, тим більшу струмовіддачу має обладнання за низької температури навколишнього повітря.
  2. Ємність. Для внесення в технічну документацію цей показник вимірюється у звичайних умовах. Але за зниження температури швидкість хімічних процесів, що протікають в АКБ, сповільнюється, а ємність падає. Тому для експлуатації в зимовий період слід вибирати пристрої із запасом ємності на 20–25%.

Авточернетка

Які акумулятори краще переносять морози

Одними з найнадійніших вважаються класичні свинцево-кислотні пристрої. У них між пластинами зі свинцю знаходиться рідкий кислотний електроліт. Такі моделі відрізняються високою швидкістю зарядки, і це має велику перевагу під час експлуатації транспортного засобу в режимі коротких поїздок.

Хороші робочі показники в зимовий час демонструють також акумулятори AGM. Конструктивною особливістю таких моделей є збільшена кількість активних пластин. Це забезпечує підвищену ємність і струмовіддачу та робить обладнання придатним для експлуатації за низьких температур.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше