Яким має бути жорсткий диск для відеоспостереження?

Зазвичай під системою відеоспостереження мається на увазі наявність камер та відеореєстратора для запису всієї знятої інформації. При цьому багато хто забуває про те, що для цих цілей потрібен спеціальний жорсткий диск для відеоспостереження, який зможе витримати постійні навантаження. Розглянемо основні критерії, якими необхідно вибирати жорсткий диск для систем відеоспостереження.

У чому особливості жорсткого диска для систем спостереження?

Спеціалізовані жорсткі диски від класичних моделей, адже вони піддаються значно більшим навантаженням під час експлуатації. Якщо в комп’ютері їм необхідно працювати лише у певний час, то жорсткі диски всередині реєстратора зазвичай працюють без вихідних – 365 днів на рік та 24 години на добу.

Багато хто помилково вважає, що під час роботи камери з датчиком руху жорсткий диск не функціонує. Насправді він пише постійно, лише на програмному рівні ті відрізки, на яких нічого не відбувалося, видаляються.

Також слід враховувати, що жорсткий диск усередині відеореєстратора сильно нагрівається. Це означає, що класичний вінчестер просто не витримає навантаження. Щоб мінімізувати рівень нагрівання, рекомендується обирати жорсткі диски з максимальним обертанням 5400 обертів.

На жорстких дисках, які призначаються для системи відеоспостереження, знаходяться датчики вібрації — з їх допомогою вдається компенсувати вібрації, завдяки яким головку втримувати на доріжці. Він не перестрибуватиме доріжки через вібрації, що виключає втрату інформації. При відеоспостереженні втрата ділянок даних просто неприпустима.

Камери для відеоспостереження мають спеціальну технологію, за якою здійснюється запис у буфер потоку камери. У результаті цієї технології здійснюється аналіз потоку і виключаються биті кадри у записи. Це сприяє тому, що в жодному разі не рекомендується для системи відеоспостереження виключно стандартний жорсткий диск від старого ноутбука чи комп’ютера. Може виявитися, що саме на момент якоїсь позаштатної ситуації диск вирішив припинити працювати, тому у вас не буде доказової бази для правоохоронних органів.

Яким має бути жорсткий диск для відеоспостереження?

Додаткові нюанси купівлі жорсткого диска для відеоспостереження

  • Не встановлюйте жорсткий диск із комп’ютера або ноутбука, який не призначений для відеоспостереження.
  • Купуйте жорсткі диски лише у спеціалізованих магазинах, де допоможуть вибрати відповідне рішення.
  • Для відеореєстраторів зазвичай жорсткий диск має розмір 3,5 дюймів, враховуйте це при покупці обладнання.
  • Віддавайте перевагу виключно відомим брендам, які випускають спеціалізовані жорсткі диски Western Digital або Seagate.
  • Рекомендується вибирати моделі із системою самотестування – вони самі контролюють свій стан.
  • Вибирайте об’єм жорсткого диска, щоб той відповідав вашій системі спостереження – для 2 камер не потрібен жорсткий диск на 10 терабайт.

Якщо врахувати всі ці особливості та критерії вибору, ви зможете вибрати відповідний жорсткий диск для відеоспостереження, який зможе задовольнити запити та прослужить протягом тривалого часу з максимальною ефективністю.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше