Японія почала скидати воду з «Фукусіми» в океан: сусідні держави стурбовані
Японія почала відкачувати очищену радіоактивну воду з АЕС «Фукусіма-1» у Тихий океан для звільнення місця на пошкодженій атомній електростанції. Китай віднісся до цієї операції критично, назвавши її «егоїстичним і безвідповідальним кроком». Але Японія стверджує, що цей процес є безпечним.
Компанія Tokyo Electric Power Company (TEPCO) планує здійснити випуск приблизно 200 або 210 кубічних метрів очищених стічних вод. Починаючи з 25 серпня, щодня планується скидати 456 кубічних метрів стічних вод, загалом 7 800 кубічних метрів протягом 17 днів.
Впродовж багатьох років радіоактивну воду очищували та зберігали у резервуарах. За інформацією TEPCO, значну кількість цих вод обробляють повторно. Після випуску стічних вод з резервуарів концентрація радіоактивних матеріалів в них буде надзвичайно низькою. Вода буде випущена через підводний тунель, розташований приблизно за кілометр від узбережжя Тихого океану.
TEPCO заявила, що буде негайно припинить цю операцію, якщо будуть виявлені будь-які відхилення в зливному обладнанні або рівнях розчинення. Пізніше, 24 серпня, фахівці відправлять човен для збору зразків води та перевірки їх відповідності міжнародним стандартам безпеки.
Китай та країни Тихоокеанського регіону виступають проти цього викиду, стверджуючи, що він може мати широкий регіональний та міжнародний вплив і може потенційно загрожувати здоров’ю людей та екосистемі океану.
«Примусовий початок скидання забрудненої води в результаті аварії на АЕС «Фукусіма» в океан є вкрай егоїстичним і безвідповідальним актом, який ігнорує міжнародні громадські інтереси. Те, що зробила Японія, — це перекласти ризики на весь світ і поширити біль на майбутні покоління людства», — заявили в МЗС Китаю
Зазначається, що США підтримали Японію, а Тайвань погодився, що кількість вивільненого тритію, імовірно, матиме мінімальний вплив. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) нещодавно відкрило офіс у Фукусімі і стежитиме за ситуацією.