Японці розроблять нові джерела живлення для електричних ракетних двигунів наступного покоління
Стало відомо що японські науковці та інженери працюють над електричними ракетними двигунами на ефекті Холла. Для цього Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) об’єднало свої зусилля та досвід з досвідом компанії Furukawa Electric. Разом вони збираються зробити революцію в джерелах живлення для електричних ракетних двигунів нового покоління.
Згідно зі статистикою та прогнозами, запуск малих комерційних космічних апаратів швидко набирає силу та буде безперервно прогресувати. Причин тому багато, найосновніші — їх легше проєктувати, збирати та запускати в космос. Такі апарати розумно оснащувати електричними двигунами, ресурс та тривалість автономної роботи яких вище, ніж у хімічних двигунів. Для цих цілей JAXA створює двигун на ефекті Холла потужністю 1 кВт. При рівних габаритах електричні двигуни на ефекті Холла створюють сильнішу тягу, ніж електричні іонні двигуни, що для малих супутників більш ніж розумно.
Компанія Furukawa Electric має серйозний досвід по розробці джерел живлення та відповідної обв’язки. У поєднанні з досвідом JAXA по експлуатації пристроїв в космосі фахівці Furukawa обіцяють представити компактні та легкі джерела живлення з використанням передової електроніки в інверторах, а саме — на чіпах з нітриду галію (на напівпровідниках з широкою забороненою зоною).
На жаль, поки немає ясності в тому, що буде слугувати джерелом електрики для ракетних двигунів. Не виключено, що японці застосують для накопичення енергії нове покоління твердотілових літієвих акумуляторів, які здатні працювати у відкритому космосі. Випробування таких акумуляторів восени цього року почнеться на МКС у складі японського наукового модуля.
Нові джерела живлення для електричних ракетних двигунів JAXA та Furukawa обіцяють випробувати на орбіті у 2025 році, а у 2026 році приступити до комерціалізації розробки.