Японці створили тарганів-кіборгів для пошуку людей під завалами після землетрусів
Вчені з Лабораторії тонкоплівкових пристроїв японського науково-дослідного інституту Riken під керівництвом Кенджиро Фукада (Kenjiro Fukada) розробили плівку для сонячних батарей завтовшки 4 мікрони. Вона може стати основою пристрою, що розміщується на черевці комах і дозволяє управляти дистанційно рухами. Дослідники вважають, що такі кіборги підійдуть до пошуку людей під завалами після землетрусів.
Передбачається, що невеликі «рюкзаки» із сонячною батареєю та електронікою розміщуватимуться на спинах комах таким чином, щоб вони мали можливість вільно рухатися. Вироблюваної енергії буде достатньо для дистанційного отримання та передачі сигналів направлення до органів чуття комахи. Передбачається, що ця робота може стати основою для створення пристрою, який дозволить керувати комахами, здатними проникати в важкодоступні зони набагато ефективніше за роботи.
«Батареї всередині маленьких роботів швидко розряджаються, тому часу на дослідження залишається мало. Ключова перевага [комахи-кіборга] полягає в тому, що коли йдеться про рухи комахи, вона змушує рухатися себе, тому потрібно менше електрики», – зазначив Кенджиро Фукада.
У своїй роботі дослідники задіяли мадагаскарських тарганів, що шипають, оскільки вони мають досить великий розмір для розміщення необхідного обладнання, і у них немає крил, які могли б стати перешкодою. Навіть з «рюкзаком» і сонячною панеллю на спині таргани здатні долати невеликі перешкоди і ставати на лапки у разі перекидання на спину.
Вченим належить зробити чимало роботи, у тому числі спрямованої на те, щоб зробити пристрій управління комахою максимально мініатюрним. Очікується, що за рахунок цього на комахових спинах можна буде розміщувати додаткові датчики і навіть камеру. У нещодавній демонстрації технології використовувався прототип рюкзака, вартість компонентів якого склала всього $35.