ЄС буде конфісковувати у росіян автівки, телефони та дорогоцінності при в’їзді
Єврокомісія підтвердила, що громадянам росії заборонений в’їзд до країн ЄС на легкових автомобілях, зареєстрованих у рф. Через санкції це розцінюється як заборонений імпорт, тому транспорт підпадає під конфіскацію. Також росіянам заборонено ввозити з собою косметику, ноутбуки, телефони, дорогоцінне каміння та інші речі.
Про це повідомляє російське РБК. При спробі росіян заїхати у країни ЄС на машині, транспорт можуть конфіскувати.
“Неважливо, чи використовується транспортний засіб у приватних чи комерційних цілях, якщо він підпадає під митні коди, перелічені у додатку XXI (у тому числі код 8703) та ввозиться з росії”, – йдеться у роз’ясненнях Єврокомісії. Митний код 8703 охоплює легкові автомобілі та інші транспортні засоби, призначені для перевезення менше десяти осіб.
Як пише РБК, ще минулого літа деякі росіяни, які приїжджали до Німеччини на своїх автомобілях, зіткнулися з арештами машин на митниці. В липні цього року в країні заявили, що ввезення пасажирських автомобілів на російських номерах заборонене через санкції.
4 вересня посольство росії в Німеччині повідомило про окремі випадки конфіскації у росіян їх особистих автомобілів, зареєстрованих у рф. Зазначалося, що росіяни планували використати автівки не для комерційних цілей.
“Аргументи, що в даному випадку йдеться не про ввезення товарів, призначених для продажу, а про приватну власність, яка використовується в особистих цілях і тимчасово ввозиться на територію ФРН на законних підставах, не беруться до уваги”, – заявило посольство рф.
Також росіяни можуть завозити з собою до Євросоюзу не всі особисті речі. Наприклад, митники можуть конфіскувати косметику, валізи, ноутбуки, смартфони, які перелічені у відповідному документі Єврокомісії (регламент Ради ЄС від 31 липня 2014 року №833/2014 “Про обмежувальні заходи у зв’язку з діями росії щодо дестабілізації ситуації в Україні”). Також під заборону ввезення потрапляють вироби зі шкіри та хутра, напівдорогоцінне та дорогоцінне каміння, туалетний папір, шампуні, зубні пасти, причепи та напівпричепи для перевезення вантажів, яхти та фотокамери.