Єврокомісія запропонувала зробити USB-C обов’язковим для зарядки всіх мобільних пристроїв, включаючи iPhone
Мета ініціативи - скоротити електронні відходи.
Єврокомісія на засіданні 23 вересня офіційно представила проєкт закону стосовно єдиного зарядного пристрою для всіх мобільних телефонів, планшетів, камер, навушників, колонок та ігрових консолей. Як і передбачалося, єдиним стандартом хочуть зробити USB-C. Крім того, комісія хоче законодавчо закріпити продаж зарядних пристроїв окремо від самих гаджетів.
Are your chargers piling up in a drawer?
We propose a common charger for mobile phones and other similar electronic devices.
A single charger will be more convenient for people and will reduce electronic waste.
Read more: https://t.co/hkspfjwlhu #DigitalEU pic.twitter.com/ZhWZ8xSGKH
— European Commission ?? (@EU_Commission) September 23, 2021
Тепер ініціативу за стандартною процедурою повинен розглянути Європарламент. Якщо закон буде остаточно прийнятий, виробники також будуть змушені зробити свої стандарти швидкої зарядки сумісними й надавати клієнтам інформацію про те, які стандарти зарядки підтримують їх пристрої. Для внесення відповідних змін авторами законопроєкту передбачено 24 місяці.
Ініціатива зачіпає тільки пристрої, які використовують дріт, а не бездротові зарядні пристрої, заявив на прес-конференції комісар ЄС Тьєррі Бретон, додавши, що «у сфері бездротової зарядки є багато можливостей для інновацій».
«Європейські споживачі досить довго відчували розчарування через несанкціоновані зарядні пристрої, які накопичуються в їх ящиках. Ми надали учасникам ринку достатньо часу, щоб вони могли запропонувати власні рішення, але тепер прийшов час законодавчих ініціатив»
Ініціатива ЄК зосереджена на зарядному порті на стороні пристрою, але Комісія заявляє, що в кінцевому підсумку сподівається забезпечити «повну сумісність» на обох кінцях кабелю. Роз’єм джерела живлення буде розглянуто в доповіді, який вийде пізніше цьогоріч.
Цьому законопроєкту передувала резолюція про єдиний стандарт зарядки мобільних пристроїв, яку Європарламент затвердив в січні 2020 року. І тоді тільки Apple виступала проти – виробник iPhone заявив, що вона «задушить інновації» і ненавмисно створить ще більше електронних відходів.
Згідно з дослідженням Єврокомісії, станом на 2018 рік половина гаджетів в ЄС оснащувалися роз’ємом microUSB, ще 29% – USB-C, а 21% – роз’єм Lightning, який використовується в пристроях Apple.
Ухвалення цього закону не обов’язково значить, що Apple буде змушена відмовитися від Lightning в iPhone на користь USB-C. Виробник цілком може скористатися лазівкою і просто включити в комплект перехідник. Останнім часом все частіше звучать припущення, що якщо Apple і відмовиться від Lightning, то швидше на користь власної технології бездротової зарядки MagSafe, а не USB-C.
Що ж стосується виключення зарядних блоків з комплекту поставки мобільних пристрій, то тут Apple зіграла на випередження – з виходом iPhone 12 у 2020 році. І її приклад наслідували багато виробників Android, включаючи Samsung, Xiaomi та Google.