Ілон Маск створює раду з модерації контенту у Twitter для розблокування акаунту Дональда Трампа

Ілон Маск, новий власник Twitter, анонсував створення спеціальної ради для прийняття важливих рішень модерації в компанії.

У твіті в п’ятницю Маск сказав, що рада матиме “дуже різноманітні” точки зору і додав, що до її появи – ніяких важливих рішень щодо вмісту твітів чи відновлення акаунтів прийнято не буде.

Кілька годин потому він прояснив свою заяву:

“Якщо бути точнішим, ми ще не внесли жодних змін у політику модерації вмісту Twitter”.

Одним з аргументів Маска щодо покупки Twitter було його бажання зробити “платформу для свободи слова”. Також мільярдер сказав, що, подумає над поверненням у соцмережу таких суперечливих фігур, як колишній президент США Дональд Трамп. Судячи з останнього оголошення Ілона – це рішення буде приймати саме новостворена рада.

Жодних подробиць щодо того, скільки учасників буде у раді, як їх оберуть та чим орган відрізнятиметься від команд модерації вмісту та політики (які вже існують в компанії), не було опубліковано. Однак Маск явно дав зрозуміти, що не згоден з тим, як працюють нинішні системи модерації (коли він взяв під контроль компанію, то одразу звільнив кількох керівників, у тому числі керівницю напряму політики компанії Віджаю Гадде, яку публічно критикував раніше).

Інші компанії соціальних медіа спробували, здавалося б, подібний підхід — Meta має свою наглядову раду, що керує Facebook і приймає рішення щодо модерації (але її робота постійно викликає купу питань). Існує також мережа законів, які можуть потенційно диктувати те, як технологічні компанії можуть модерувати свої платформи. А це може обмежити рішення щодо модерації, які можуть приймати Twitter та інші платформи, незалежно від того, до яких ідеалів “свободи слова” вони прагнуть.

Є й інші зміни, які очікують на компанію з приходом Маска. The Washington Post повідомляла, що Маск планував звільнити 75% співробітників Twitter, пославшись на оцінки, дані потенційним інвесторам компанії. Ілон повідомив персоналу, що 75% – це не правильна цифра.У листуванні зі своїм другом, підприємцем Джейсоном Калаканісом, представленим юристами Twitter, мільярдер обговорював скорочення штату з пропозицією “повернути співробітників до офісів” (це означало б, що 20% співробітників підуть добровільно).

Ще одна ідея Маска — впровадити систему ранжування стеків (лідери в командах повинні оцінювати співробітників, які працюють під їх керівництвом, як кращих, хороших, середніх або поганих). Ця практика, як відомо, закінчилася в Microsoft у 2013 році, оскільки сприяла формуванню поганої культури та скороченню чисельності персоналу.

Хоча Ілон і заявляв, що придбання Twitter не є для нього “способом заробити гроші”, він також повідомив інвесторам, що планує подвоїти дохід за три роки та потроїти кількість щоденних користувачів, які можуть переглядати рекламу за той самий період, хоч і не надав подробиць про те, як досягатиме цілей. Також з урядів та корпорацій може стягуватися “невелика плата” за використання Twitter.

Джерело The Verge itc.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше