Ілон Маск: Tesla займеться розробкою сильного ШІ
Ілон Маск не перший рік переконує громадськість, що Tesla – не просто виробник електромобілів, а провідна компанія з розробки штучного інтелекту. А свої машини з автопілотом, комп’ютером і сенсорами називає «роботами на колесах». Наступним кроком компанії, як заявив Маск, може стати участь у розробці універсального, або сильного ШІ, тобто здатного мислити й усвідомлювати себе як особистість.
На торішньому «Дні ШІ» — заході, присвяченому прогресу компанії в області штучного інтелекту,— глава Tesla розповів про розробки, які виходять далеко за рамки транспорту: суперкомп’ютер «Додзьо» та його новий чип D1, проблеми машинного зору та про людиноподібного робота Оптимуса, також відомого як Tesla Bot.
У новому твіті Маск заявив, що Tesla може піти ще далі й зайнятися розробкою сильного штучного інтелекту (Artificial General Intelligence, AGI). «Tesla AI може зіграти свою роль в AGI, оскільки він вчиться на практичному досвіді реального світу, особливо після появи Оптимуса»,— написав підприємець.
Це досить несподівана заява для Маска, який неодноразово висловлював застереження щодо небезпеки сильного ШІ для людства, розповідає Electrek. Свого часу він виступив одним із засновників некомерційної організації OpenAI, метою якої було спрямувати розвиток ШІ в безпечне і корисне для людей русло. У 2018 році Маск залишив OpenAI з причини потенційного конфлікту інтересів між OpenAI й Tesla і незгоди з політикою OpenAI, що змінилася.
Крім новини про можливу розробку сильного ШІ Маск також повідомив, що Tesla простежить, щоб управління над Оптимусом було децентралізованим. Це має запобігти появі армії андроїдів, які поневолять людство — як у фільмі «Термінатор».
Робочий прототип Теслабота має з’явитися, як обіцяв Маск раніше, приблизно в кінці цього року.
Зачатки сильного ШІ продемонструвала нещодавно модель, створена DeepMind. Вона змогла знайти й показати дуже складні кореляції в одній із гіпотез теорії вузлів з абстрактної математики. А потім показала, що детально розбирається в тому, як згортаються білкові послідовності і як ними можна керувати. Тобто проявила надзнання у двох абсолютно різних областях.