Ілон Маск використовує Twitter для помсти своїм ворогам
Ілон Маск, який торік оголосив себе республіканцем, неодноразово був спійманий на поширенні брехні, в тому числі й повноцінних теорій змови. При цьому він усе ще називає себе “абсолютистом свободи слова”. Але ось вам ще один приклад того, що це лише чергова неправда: Twitter сповільнює роботу посилань на сайти, до яких Маск має особисту неприязнь.
Про це пише 24 Канал з посиланням на Engadget.
Нові накази Маска за кермом соціальної мережі X, раніше відомої як Twitter, спричинили відчутний вплив на найбільших видавців новин, таких як The New York Times та Reuters, а також конкуруючі соцмережі Facebook, Threads, Substack, Mastodon та Bluesky. Згідно з джерелом, відтепер X сповільнює час завантаження посилань, розміщених на платформі. На перший погляд, це може здатися дрібницею, але насправді може обернутися катастрофою.
Що відбувається
Уперше про затримку в завантаженні повідомив анонімний користувач хакерського форуму Hacker News. За його словами, кожен, хто спробує відкрити посилання на один з обмежених сайтів, побачить щонайменше п’ятисекундну затримку, перш ніж буде перенаправлений на місце призначення. Річ у тім, що Twitter використовує спеціальний інструмент t.co для скорочення посилань, які публікуються на його сторінках. Тож користувачі спочатку мусять пройти через нього, перш ніж опинитися на обраному сайті. На цьому етапі компанія має змогу впливати на процес переходу. Було виявлено, що всі постраждалі ресурси завантажуються довше, ніж інші, такі як The Washington Post та USA Today.
Уповільнення завантажень впливає перш за все на загальні враження користувачів. В епоху швидкісного інтернету люди стають усе більш нетерплячими до повільного завантаження сайтів, і можуть припинити використання того чи іншого ресурсу, навіть не усвідомлюючи, що їх штучно спонукали до цього. “Мало того, що користувачі очікують побачити результати швидко й розчаровуються, коли цього не відбувається, швидкість сторінки також негайно впливає на їхню професійну думку про вас”, – сказала Діона Кідд з компанії Knowmad Digital Marketing.
Але що страшніше, такі дії Маска можуть позначитися на прибутках постраждалих сайтів. Швидкість завантаження сторінки впливає на рейтинг статті або сайту в пошуковій системі: сайти, що швидко завантажуються, мають вищі позиції в Google. Його алгоритми, які сканують не лише безпосередньо самі сайти, а й сторінки Twitter з посиланнями, віддають перевагу тим джерелам, які завантажуються не довше ніж за 2,5 секунди. Таким чином, це знижує кількість потенційної аудиторії, яка побачить посилання, а відповідно й кількість переглядів на рекламі, яка є джерелом доходу для багатьох.
Таким чином, дії Ілона Маска впливають на цілу низку процесів, у тому числі й на ранжування в пошукових системах. Анонім з Hacker News каже, що ця затримка “настільки послідовна, що, очевидно, є навмисною”.
- Того ж дня, коли було виявлено затримки в завантаженні, Ілон Маск назвав The New York Times “апологетом расового геноциду” у відповідь на репортаж про Південну Африку.
- Ще раніше він нападав на те ж видання через статтю про недоліки його бізнесу і недолугий стиль керування. Глава компанії назвав репортажі NYT “пропагандою”, а його новини – “твітер-еквівалентом діареї”.
- Власник Bluesky і колишній керівник Twitter Джек Дорсі критикував Маска за його катастрофічне керівництво після придбання компанії в жовтні.
- Маск також націлився на Substack після того, як у квітні компанія представила нову функцію, створивши те, що можна було б вважати конкурентом Twitter. Тоді Маск змінив код у твітері, заборонивши користувачам взаємодіяти з Substack або контентом, пов’язаним із Substack.
- Про Threads і пояснювати зайве: Маск вибухав доріканнями на адресу Марка Цукерберга протягом кількох днів після запуску нової текстової соцмережі від Meta й навіть збирається подавати до суду за нібито крадіжку інтелектуальної власності.
X, як завжди, не відповідає на запити про коментарі. Натомість у The New York Times кажуть, що самі також помітили цю проблему, але не отримали жодних пояснень від платформи.
Здається, Ілону Маску не вистачає кількох гучних судових позовів за антиконкурентну поведінку.
Також, в діях Маска прослідковується підігравання Трампу, який любить Путіна, та відповідно, блокування терміналів Starlink на полі бою в Україні через свою особисту симпатію до росіян.