Імітують поведінку бджіл: іспанські вчені створили роєвих роботів

Вчені з Університету Барселони спроєктували та виготовили 35 кілоботів, оснащених крихітними ногами, світлодіодними ліхтарями та приймачем інфрачервоного світла. Це відкриття є значним кроком у розробці роєвих роботів.

Ці боти були запрограмовані виконання танцювальних рухів, аналогічних тим, що використовують бджоли-розвідники. В експериментах кожному роботові було доручено знайти потенційне місце гніздування колонії, а потім досягти консенсусу серед інших роботів щодо оптимального місця, пише SEEDS.

Поведінка ботів була змодельована за зразком бджіл-розвідників, які виконують «танець» — серію швидких рухів, що коливаються, формуючи фігуру, що нагадує вісімку, щоб передати інформацію про відстань і напрям до потенційного місця гніздування або про тип і розмір запасу їжі.

Експерименти показали, що рій кілоботів може колективно приймати консенсусні рішення децентралізованим чином, подібно до бджіл, і вибирати найкращий шлях до мети.

Така поведінка відкриває нові можливості для використання роєвих роботів у медичних цілях, наприклад, для відстеження хворобливих процесів або аномалій тіла у пацієнтів, а також у пошуково-рятувальних місіях, які можуть бути ризикованими для людей.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело dev.ua
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше