Індія має амбіційні плани розвитку відновлюваної енергетики
Світ потребує більше електроенергії. У міру зростання населення, підвищення рівня життя та збільшення попиту людей до сучасних зручностей, країнам доведеться розширити свої виробничі потужності.
Індія, з її швидко розвиваючою економікою та населенням понад 1,3 мільярда, втілює цю тенденцію. Країна опинилася на роздоріжжі щодо свого енергетичного майбутнього.
У своєму останньому звіті уряд Індії встановив цільовий показник до 2030 року потужністю відновлюваних джерел енергії 450 гігаватів. Для порівняння, загальна потужність виробництва енергії в країні сьогодні становить близько 380 гігаватів, з яких тільки 90 гігаватів – відновлюваної енергії. Те, як реалізується цей план, буде диктувати, скільки силових установок на викопному паливі вони можуть уникнути.
Це амбітно. Однак спеціалісти вважають, що Індія насправді повинна подвоїти кількість відновлюваних джерел енергії. Їхня заява випливає із вичерпного аналізу використання енергії в Індії, погодних умов та енергетичної інфраструктури. Результати, опубліковані в «Трудах Національної академії наук», вказують на те, що, попри те, що країна не відмовляється від необхідності деяких додаткових електростанцій на викопному паливі, країна має хороші можливості для використання переваг зелених джерел енергії.
Пом’якшення викидів вуглецю – це лише одна проблема, коли мова йде про країни, що розвиваються, такі як Індія. “Більшість цих країн мають низькі історичні викиди вуглецю в порівнянні з більш промислово розвиненими країнами”, – сказав Дешмух, доцент Програми екологічних досліджень. “Отже, підхід, який ми застосовуємо, полягає в тому, що якщо відновлювані джерела енергії мають економічний сенс, тоді ці країни повинні використовувати більше їх”.
Оскільки вартість вітру та сонячної батареї, а також акумуляторних батарей падають так швидко, пояснив Дешмух, що насправді економічно вигідно встановити ці технології замість звичайних технологій викопного палива, таких як вугілля та природний газ, незалежно від екологічних міркувань.
Щоб дійти таких висновків, дослідники створили комплексну модель електроенергетичної системи Індії. Вони розробили оцінки сонячних та вітрових ресурсів країни, використовуючи просторовий аналіз та метеорологічні дані, а також існуючі енергетичні потужності Індії та прогнози щодо її енергетичних потреб у майбутньому. Для кожної можливої цілі відновлюваної енергії та поєднання потужності вітру та сонячної енергії модель визначала кількість нових звичайних потужностей, необхідних для задоволення попиту протягом усіх годин року.
“Безпрецедентна деталізація моделі щодо вітрових та сонячних ресурсів забезпечила основу для вивчення того, як цілий ряд важливих сценаріїв зростання навантаження в Індії та витрат на технологію можуть вплинути на майбутнє енергетичного сектору Індії”, – сказав Келлавей, доцент кафедри енергетики та ресурсів в UC Берклі.
Спеціалісти вважають, що розвиток цієї мережі у повному обсязі може мати вирішальне значення для низьковуглецевого майбутнього регіону.