Індія провела перший у 2022 році космічний запуск – він виявився успішним (відео)
Індійська організація космічних досліджень (ISRO) успішно провела перший цього року космічний запуск ракети-носія PSLV-C52, в рамках якого на орбіту було доставлено супутник EOS-04, призначений для радіолокаційного зондування Землі. Інформація про це була опублікована в офіційному обліковому записі ISRO в соціальній мережі Twitter.
“Індійська ракета-носій PSLV-C52 успішно вивела супутник зондування Землі EOS-04 на задану сонячно-синхронну орбіту висотою 529 км”, – сказано в повідомленні ISRO. Також зазначається, що супутник досяг розрахункової орбіти о 03:48 за київським часом. Пуск ракети було здійснено з майданчика Космічного центру імені Сатіша Дхавана о 03:29.
Що стосується самого апарату EOS-04, то він важить 1710 кг і має у конструкції радіолокатор. Супутник призначений для створення високоякісних знімків Землі незалежно від погодних умов. Згідно з наявними даними, він використовуватиметься для потреб сільського господарства, гідрології, картування повеней та ін.
Разом з основним супутником до космічного простору в рамках нинішньої місії вирушили два мініатюрні апарати. Один із них Inspiresat-1 був створений студентами Індійського інституту космічних наук та технологій у співпраці з інститутами зі США, Сінгапуру та Тайваню. Він призначений для вивчення змін в іоносфері Землі та фіксації процесів у сонячній короні планети. Другим апаратом став експериментальний супутник INS-TD, призначений для відпрацювання технологій у рамках спільного проекту Індії та Бутану. У конструкції апарату передбачена тепловізійна камера, що дозволяє вести термальну зйомку та спостерігати за температурою поверхні Землі.