Індія запустила свою станцію для вивчення Сонця (відео)

Організація космічних досліджень і розробок Індії (ISRO) запустила ракету з космічним апаратом Aditya-L1 в рамках першою місії, присвяченою спостереженню за Сонцем.

Про це пише Reuters.

Запуск відбувся о 9:20 за київським часом. Пізніше ISRO повідомила в X (колишній Twitter), що апарат успішно вийшов на орбіту.

За чотири місяці Aditya-L1 подолає майже 1,5 млн км, поки не досягне точки Лагранжа L1 між Сонцем і Землею.

Точки Лагранжа — це місце рівноваги між двома масивними орбітальними тілами, де об’єкти під дією гравітації залишаються на місці та мінімізують споживання палива.

Мета індійської місії спостереження за Сонцем Aditya-L1

Космічний апарат залишиться на орбіті для збору даних, які мають допомогти дослідникам з’ясувати, чому корона Сонця гарячіша за його поверхню. Вони також сподіваються отримати інформацію про те, як випромінювання зірки та різні явища впливають на системи зв’язку, супутники та електромережі.

Розуміючи ці ефекти, космічні компанії та агентства зможуть краще захищати апарати на орбіті. Наприклад, передбачення викидів корональної маси допоможе попередити операторів, щоб ті могли завчасно вимкнути живлення супутників.

Крім того, вчені сподіваються, що Aditya-L1 проллє світло на поведінку сонячного вітру і на те, як активність зірки може впливати на клімат Землі в довгостроковій перспективі.

Джерело reuters

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше