Інновації від “Дарниці”: компанія відкриває мережу аптек-лікарень

Фармацевтична компанія «Дарниця» вирішила піти в ритейл і відкрити заклади у форматі «аптека-лікарня» по всій Україні. Перший має відкритися вже за два місяці на Івано-Франківщині.

Переповідаємо, як працюватиме формат аптеки та кабінету лікаря в одному, а також скільки потрібно інвестувати в один заклад.

Як працюватиме one minute clinic від «Дарниці»

Членкиня Ради директорів «Дарниці» Катерина Загорій розповіла Forbes, що новий формат матиме зону продажу ліків та кабінет лікаря загальної практики. Консультація буде платною.

У закладі можна буде купити ліки не лише від «Дарниці», а й від інших виробників. Щоправда, асортимент буде меншим, ніж в інших аптеках. До прикладу, не буде серветок і памперсів. Але буде доповнення – відвідувачі зможуть здати кров на аналізи.

Де плануються відкриття та які потрібні інвестиції

Перші відкриття заплановані в невеликих містах – як у вуличних магазинах, так і в ТЦ на площах близько 150 кв. м. Одна така «аптека-лікарня» відкриється в Яремче вже за два місяці. Також планується відкрити заклади на Житомирщині, далі – в Горішніх Плавнях на Полтавщині та на Дарниці в Києві. Перші такі клініки поки працюватимуть у тестовому режимі.

Як уточнила топменеджерка, інвестиції в один такий заклад складають $100 тис.–120 тис.

Власник сервісу Liki.ua Юрій Чертков звернув увагу, що основний заробіток one minute clinic – роздрібний продаж ліків. Таким чином «Дарниця» вийде на аптечний ритейл.

«Щоби зменшити залежність від аптечних мереж, “Дарниця” має створити приблизно 1 тис. таких точок», – зазначив Чертков і припустив, що такі потужності в компанії справді є.

Цікаво, що раніше «Дарниця» вже запускала подібний проєкт – «Лікар в аптеці». Тоді відвідувачі могли проконсультуватися зі спеціалістом щодо прийому препаратів. Однак через кризу 2008–2010 років проєкт закрився.

Джерело mc.today

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше