Intel представила біткоїн-майнер з 300 крихітних ASIC – 40 терахеш/с при споживанні 3600 Вт
Компанія Intel поділилася подробицями про свій ASIC під назвою Bonanza, який призначений для видобутку біткоїнів. Крім того, компанія представила систему на основі 300 даних енергоефективних чіпів, яка здатна потягатися з найкращими аналогами від Bitmain та MicroBT.
Чіп Bonanza виконаний по 7-нм техпроцесу (швидше за все TSMC, але це не точно), і має розміри всього 4,14×3,42 мм, що дає площу 14,16 мм2. Мала площа чіпа дозволяє максимально використовувати площу кремнієвої пластини – з однієї 300-мм підкладки виходить отримати до 4000 кристалів. ASIC виконаний у BGA-упаковці розміром всього 7 × 7,5 мм — це менше за багато мікросхем оперативної пам’яті DDR4 в упаковці того ж типу.
Кожна мікросхема Bonanza має 258 майнінгових блоків, кожен з яких паралельно обробляє дві функції SHA256. Дані блоки займають 90% площі кристала. Чіпи працюють із частотою 1,35–1,6 ГГц, а номінальна напруга становить лише 355 мВ, при якому продуктивність одного чіпа становить 137 гігахеш/с. Це дає енергоефективність лише на рівні 55 джоулів на терахеш, а пікова енергоефективність становить 20 джоулів на терахеш при напрузі 290 мВ.
Що стосується показаної системи з 300 чіпами Bonanza, то в штатному режимі роботи вона забезпечує продуктивність на рівні 40 терахеш/с та споживає 3600 Вт. Пікова продуктивність даної системи становить 47,7 терахеша/с, а режимі зниженого енергоспоживання — 34 терахеш/с. При цьому, за словами Intel, дана система значно перевершує енергоефективність конкурентів: компанія порівнює її з Bitfury Clarke й Avalon A9, які володіють більшим питомим споживанням і меншою продуктивністю в цілому.
Представлена Intel система складається з чотирьох друкованих плат, на кожній із яких розташовано по 75 чіпів Bonanza. За їхню злагоджену роботу відповідає управляючий блок на базі ПЛІС розробки самої Intel з ядром Arm Cortex. Це ядро відповідає за роботу майнінгового софту, а також за розподіл навантажень між ASIC’ами та перевірку значень, що видаються ними. За зв’язок модуля, що управляє, з платами з ASIC відповідає шина UART зі швидкістю 10 Мбайт/с. За мережне підключення відповідає контролер Ethernet. Також відзначимо наявність програмованого блоку живлення.
Тобто Intel пропонує повністю готову до використання систему: достатньо встановити софт і підключити до Мережі й гроші потечуть рікою. Але це не точно. Однак спочатку Intel буде продавати дані рішення лише декільком клієнтам, з якими вже укладені контракти на кілька років вперед. Заплановані обсяги виробництва поки що не уточнюються, як і вартість.