Інтернет для ЗСУ: Пентагон і Маск продовжили угоду про Starlink ще на півроку

Пентагон продовжив контракт зі SpaceX Ілона Маска на зв’язок через Starlink в Україні ще на шість місяців, до 30 листопада 2024 року, та збільшив загальну суму на $14,1 млн, до $40 млн. Судячи з усього, сторони нарешті дійшли згоди у суперечці щодо використання терміналів у зоні бойових дій, підкреслює Bloomberg.

«Контракт надає доступ до системи Starlink, апаратного забезпечення та підтримки клієнтів на узгоджених умовах»
Бонні Пойндекстер, речниця командування космічних систем

Пентагон надав Україні велику партію – близько 10 тис. терміналів Starlink – протягом 2022 року.

Восени того ж року “миротворець” Маск погрожував припинити фінансову підтримку Starlink в Україні. Він шантажував Пентагон тим, що його компанія не може нескінченно нести витрати. Він також казав, що термінали не призначені для військового використання. У 2023-му він писав у Х, що не дозволить «ескалації конфлікту, який може призвести до Третьої світової війни».

Тоді ж мільярдер Маск викотив власні мирні пропозиції щодо завершення війни в Україні, за якими Україна має відмовитись від вимог повернути Крим, окупований росією ще у 2014-му, погодитись на вибори на територіях, окупованих під час повномасштабного вторгнення

У 2023 році Пентагон підписав зі SpaceX контракт на суму $23 млн на оплату використання терміналів. Тоді Маск трохи вгамував претензії.

Пізніше сума контракту зросла до $26,4 млн. Наразі представники військового відомства США співпрацюють із SpaceX, щоб припинити несанкціоноване використання терміналів росією в зоні бойових дій (де взагалі офіційно немає покриття Starlink).

У травні 2024-го представник Міноборони Штатів з питань космічної та протиракетної оборони Джон Хілл сказав на слуханнях в Конгресі, що «SpaceX не тільки дуже співпрацювала з усім урядом Сполучених Штатів і урядом України. Вони готові виявляти на надавати нам інформацію” про дії росії.

Наразі сума контракту по українських Starlink з Пентагоном перевищила $40 млн.

Це, звісно, невелика часточка на тлі угод на $2,5 млрд, які SpaceX отримала в рамках програми запуску військових супутників.

SpaceX також бере участь у новому раунді тендерів на супутники. Її конкурентом є United Launch Alliance – спільне підприємство Lockheed Martin Corp. і Boeing Co.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше